Середа , 22.05.2024

Як тернопільські школярі відзначали Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №29 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення та з мовними обов’язками громадян.

23 лютого було проведено відкритий виховний захід на тему «Мова – це зоряночка золота!», підготовлений учнями 6-А класу, їхнім класним керівником Похилою Лілею Володимирівною та вчителем-практикантом Гаврилишин Мартою Сергіївною.

На захід були запрошені п`ятикласники, учителі та батьки. Розпочалося свято з пісні про мову. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст менших учасників. Учні розповіли присутнім про історію виникнення свята, і коли його почали відзначати в Україні.

Особливої уваги надано значенню свята для людей, було наголошено на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.

Учні 6-А класу зіграли сценку «Бесіда із мовою», після якої кожному гостю вручили оригінальні «квіти-слова» на пам’ять про захід. Увесь клас прикрашено вишитими рушниками, українською символікою. Діти підготували плакат та книжкову виставку «Мова – неоціненний скарб українського народу».

Завершилося свято піснею «Мова єднання» у виконання всіх учнів та віршем «Любіть рідну мову», що закликав присутніх зберігати і шанувати свою мову, заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України.