Неділя , 25.10.2020

Дві об’єднані громади погодились платити за відвідування дитячих садків Тернополя своїх мешканців

В рамках проведення реформи місцевого самоврядування в Україні відбувається і реформа міжбюджетних відносин.

Усі батьки і діти належать до певної територіальної громади, орган місцевого самоврядування якої також має власний бюджет.

А відтак за ці кошти повинно забезпечуватися надання дітям освітніх послуг. Така позиція закріплена чинним законодавством України.

У випадку, якщо органи місцевого самоврядування не спроможні забезпечити на відповідній території здобуття дітьми дошкільної освіти вони, відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад», можуть укласти угоду про співробітництво, у формі делегування іншому органу місцевого самоврядування одного чи кількох завдань з наданню послуг із здобуття дошкільної освіти з передачею йому відповідних фінансових ресурсів.

На сьогодні фінансовий норматив витрат на отримання послуг в закладах дошкільної освіти Тернополя на одну дитину в місяць становить 1215 грн.

Наразі угоди про здійснення міжбюджетних трансферів укладені між Тернопільською міською радою і Байковецькою сільською радою та Залозецькою селищною радою.

Іншими словами, для батьків дітей, які прописані у Залозецькій або Байковецькій громаді це означає, що вони оплачуватимуть за відвідування своїх дітей дитячих садків у Тернополі таку ж суму, як і самі тернополяни.

Рішень від інших ОТГ та Тернопільської районної ради ще немає, повідомляють у прес-службі міської ради.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*