Вівторок , 31.01.2023

У Тернополі проведуть акцію на підтримку Олега Сенцова

2 червня місто Тернопіль покаже «червону картку» режиму Путіну. Громадські активісти поіменно назвуть політв’язнів, яких незаконно утримують за гратами в Росії та окупованому Криму.

Серед них митці, журналісти, правозахисники, студенти, кримські татари.

Акція відбудеться на підтримку бранця режиму Путіна, відомого кінорежисера Олега Сенцова, який 14 травня цього року оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити усіх українських політв’язнів. Він поставив на карту життя і готовий йти до кінця.

Люди по всьому світу підтримують бранця і започаткували глобальну акцію #SaveOlegSentsov, Вона полягає у тому, що активісти виставлять червону картку, на якій тернополяни зможуть написати побажання Путіну. Картку залишать на місці проведення акції, щоб до написання побажань міг долучитися кожен.

Активісти «Автомайдану» закликають тернополян доєднатися до акції, яка відбудеться 2 червня в Тернополі на Театральному майдані, о 12:00 біля Драмтеатру. Якщо майдан буде зайнятий, акція відбудеться у сквері біля пам’ятника О.С.Пушкіну о тій же годині.

Вимоги акції:

  1. До влади Росії: звільнити Олега Сенцова та всіх політичних в’язнів.
  2. До G-7: винести питання звільнення Олега Сенцова та усіх політичних в’язнів на обговорення під час 44 самміту G-7, 8-9 червня в Канаді.

Ініціювати окремий перемовний процес між Росією та Україною зі звільнення громадян України, які засуджені в Росії та окупованому Криму за політичними мотивами і виступити посередниками у таких перемовинах.

  1. До влади країни (де проходить акція): у випадку, якщо вона приймає участь у заходах навколо Чемпіонату світу з футболу, а також в інших офіційних заходах, піднімати питання стану прав людини і політв’язнів в Росії та окупованому Криму.
  2. До громадянського суспільства (країни, де проходить акція): підтримати лозунг “на чемпіонаті світу по футболу в Росії я вболіваю за політв’язнів”.
  3. До влади України: створити пост спецпредставника з прав українських політв’язнів, які утримуються в Росії та окупованому Криму.

Leave a Reply

Your email address will not be published.