Четвер , 30.05.2024

Кремль готує масштабну кібератаку на Україну: назвали попередні дати

Російські хакери заражають комп’ютери українських компаній шкідливими програмними засобами, що забезпечують несанкціонований доступ до них для більш масштабної атаки.

Хакери націлені на компанії, банки та енергетичну інфраструктуру, через активацію шкідливого ПЗ в одну масштабну атаку. Українська поліція працює з іноземними урядами для виявлення хакерів. Про це заявив глава кіберполіції України Сергій Демедюк,  повідомляє gazeta.ua з посиланням на Reuters.

З початку року поліція виявляє віруси в фішингових листах, відправлених з доменів державних установ, системи яких були зламані, і підроблені веб-сторінки, що імітують реальні сайти державних органів. Демедюк повідомив, що, намагаючись уникнути виявлення, хакери впроваджують шкідливе ПЗ у мережі компаній, розбивши його на окремі файли.

“Аналіз вже виявленого шкідливого ПЗ і націленість атаки на Україну свідчать про те, що все це готується на певний день”, – сказав він.

Відносини між Україною і Росією погіршилися після анексії Росією Криму в 2014 році. Київ звинуватив Росію в організації великомасштабних кібератак в рамках “гібридної війни” проти України. Деякі напади збігались з великими українськими святами. На думку Демидюка, наступна атака може відбутися в четвер, в День Конституції, або в серпні на День Незалежності.

Сполучені Штати і Велика Британія приєдналися до України в обвинуваченні Росії в атаці вірусу NotPetya. За словами Демидюка, масштаби поточної кампанії такі ж, як NotPetya.

“Це підтримка на урядовому рівні – дуже дорога і дуже синхронізована. Без допомоги державних органів це було б неможливо. Зараз ми говоримо про Російську Федерацію. Все, що ми бачимо, все, що ми перехопили в цей період: 99 відсотків слідів ведуть до Росії”, – додав Демедюк.

Україна краще підготовлена до того, щоб протистояти таким атакам завдяки співпраці з іноземними союзниками, включаючи США, Великобританію і НАТО, сказав Демедюк. Проте, є деякі українські компанії, які не очистили свої комп’ютери після атаки NotPetya, а це значить, що вони досі заражені цим вірусом і можуть бути використані для наступної атаки.

2017 року найбільше збитків світовій економіцінанесли кіберзлочини, здійснені з території Росії. Загальна сума збитків від хакерських нападів у минулому році становила $600 млрд, йдеться у дослідженні Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) та компанії McAfee, яка розробляє системи захисту і аналізу шкідливого і небажаного ПЗ. $600 млрд – це приблизно 0,8% світового валового продукту.

2 коментарі

  1. ВАСИЛІАН

    ТАК ЦЕ ПОЧАТОК КІНЦЯ МОСКОВІЇ. СЛАВА КИЇВСЬКІ РУСІ УКРАЇНИ.

  2. ТАК ЭТО НАЧАЛО КОНЦА ВЕЛИКОЙ ПУТИНСКО ДЯВОЛЬСКОЙ РАША ТУДЕЙ.