Неділя , 04.06.2023

Глава УГКЦ у Тернополі урочисто проголосив празник Матері Божої Неустанної Помочі (ВІДЕО)

Українцям варто дякувати Матері Божої Неустанної Помочі за те, що незважаючи на різні чинники та слабкості людського життя в українському суспільстві, наша держава існує! Адже Божа сила об’являється в історії нашого народу.

На цьому наголосив у своїй проповіді Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Божественної Літургії у неділю, першого липня, у храмі Матері Божої Неустанної Помочі у Тернополі.

«Коли ми відкриваємо книги Святого Письма і чуємо Боже Слово, яке нам об’являє обличчя живого Господа, що Небесний Отець, в якого ми віримо, є Богом неустанної помочі. Цікаво, що ця неустанність Божої помочі стосовно до людини має дві ознаки.

Перш за все, Всевишній ніколи не перестає приходити до людини зі своєю допомогою. Ба більше, Його неустанна допомога для нас не залежить від того, чи ми знаємо про неї, чи не знаємо, чи ми її шукаємо, чи про неї забуваємо, а навіть не знаємо, чи ми про неї молимося..

А ще в наших гріхах ми відвертаємося від Бога і Його допомоги, а потім нарікаємо: «Боже, чому Ти покинув мене?», – як промовляв Ісус Христос», – такими словами звернувся на початку своєї проповіді до вірних Предстоятель УГКЦ.

Згодом Глава Церкви назвав і другу ознаку Божої неустанної помочі щодо нас. «Небесний Отець ніколи не змучується нам допомагати, а це ми втомлюємося ту поміч шукати, про неї просити. Господь ніколи не змучується нас прощати. Радше, ми втомлюємося визнавати перед Ним свої гріхи, ми змучуємося любити Бога і ближнього», – зазначив проповідник.

На думку Глави УГКЦ, Господу належить ініціатива, тому що Він знає, чого ми потребує ще навіть перед тим, як ми чогось попросимо в Нього.

За його словами, цього дня Тернопіль вийшов і промовляє до Всевишнього допомогти нам, оскільки ми віримо в Його допомогу.

Варто зауважити, що духовний лідер греко-католиків урочисто проголосив празник Матері Божої Неустанної Помочі, який відтак святкуватиметься щороку в першу неділю липня.

Серед вірних УГКЦ є дуже поширений культ Матері Божої Неустанної Помочі. Зараз ми можемо знайти ікону Матері Божої Неустанної Помочі в багатьох домівках нашої країни та інших держав незалежно від конфесій. Ось чому ця ікона має таке важливе значення та продукує глибинні сенси для українців.

«Ми хочемо подякувати Матері Божої Неустанної Помочі за те, що незважаючи на різні обставини та слабкості людського життя в нашій державі, Україна була, є і буде! І навіть не тому, що ми є сильними, а тому, що Божа сила об’являється в історії нашого народу!» – запевнив очільник греко-католиків, а потім додав: «Ми хочемо свідчити перед Богом і світом, що ми є християнський народ. Ми віримо в неустанну поміч нашого Бога, об’явлену в іконі Матері Божої Неустанної Помочі, але про цю поміч хочемо навчити цілий світ».

За словами проповідника, світ потрапляє в стан третьої світової війни, яка ведеться, перш за все, неправдою. Як кажуть філософи, світ живе в період постправди. «Ми своєю християнською вірою та болючою історією хочемо свідчити правду про Бога неустанної помочі, діяльного через свою Пречисту Матір», – промовив  Предстоятель УГКЦ.

«Просімо у цей день, щоб ми стали свідками, проповідниками, носіями надії нової України силою і благодаттю Матері Божої Неустанної Помочі», – наприкінці підкреслив Блаженніший Святослав.

Варто зазначити, що він вислови слова щирої вдячності усім священнослужителям і вірним за те, що бути присутніми та змогли вшанувати це свято.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Завантаження Captcha...

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.