Неділя , 19.05.2024

Завершилася Міжнародна піша проща родин мігрантів до Зарваниці

10 серпня до Марійського духовного центру Зарваниця прибули учасники XIII Міжнародної пішої прощі родин мігрантів та людей доброї волі зі Самбора до Зарваниці.

Паломництво відбулося з благословення голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа Міляна. Духовними провідниками цієї прощі стали о. Антон Борис, о. Андрій Мичко, о. Мирослав Пронюк та о. Василь Комарницький.

Цьогорічна проща присвячена Року Божого Слова в Україні та 1030-літтю Хрещення Руси-України. Участь в паломництві взяли близько 350 прочан, серед них заробітчани з Італії, США, Греції, Польщі, Франції, Чехії, Німеччини, Ізраїлю, Португалії, Швеції, Канади, Росії, Єгипту, Угорщини, Шотландії та Іспанії.

Окрім того пішу прощу йшли родичі мігрантів аж з 22 країн світу. Також до паломництва долучилися 170 прочан з м. Комарне та с. Завидовичі Львівської області.

За вісім днів учасники подолали 250 кілометрів нелегкого шляху. Прибувши до Зарваниці, спільно молилися перед Чудотворною іконою Зарваницької Матері Божої.

Опісля у крипті дзвіниці відслужили Панахиду за світлої пам’яті о. Василем Поточняком, який  був засновником та першим духовним опікуном цієї прощі.

У суботу архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк очолив Архиєрейську Літургію у каплиці біля парафіяльної  церкви. Митрополит тепло привітав усіх прочан та подякував за їхню жертовність. Опісля відбувся традиційний похід зі свічками до чудотворного місця, де відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці.

У неділю, 12 серпня, усі паломники взяли участь в Архиєрейській Літургії , яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк) у Соборі Зарваницької Матері Божої.

«Як потрібно сьогодні у наших сім’ях, родинах, між сусідами те, що називається милосердям та примиренням. Певно, це є Божа ласка! Іноді є такі складні життєві ситуації, що годі по-людськи їх розв’язати, тоді ми приходимо до Пресвятої Богородиці. Дорогі, попробуймо звертатися до Неї, коли є ті складні ситуації гніву, не прощення, коли ми від себе не можемо простити. Побачимо, Пресвята Богородиця знайде спосіб допомогти, Вона підкаже нам як вчинити…» – звернувся до вірних владика Теодор під час проповіді.

Після Богослужіння він подякував паломникам із Самбора та наголосив на великому значенні прощі, яка об’єднує українців у всьому світі.

Також владика привітав прочан з Озернянського та Зборівського деканатів і їхніх душпастирів та працівників виробничого об’єднання «Карпати» з Івано-Франківської області,  які у ці дні також здійснили прощу до Зарваниці, повідомляє прес-служба духовного центру.