Вівторок , 05.07.2022

Поради Уляни Супрун: що робити, якщо на їжу сіла муха

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розпоповіла, що робити, якщо на їжу сіла муха.

Про це Супрун написала на своїй сторінці у соціальній мережі.

“Чи знаєте ви достеменно, що справді робити, коли на їжу сіла муха? Чи діє правило, що за 5 секунд мікроби не “перебігають” на їжу? Чи все ж таки цього достатньо, щоби щось шкідливе потрапило на ваш пиріг та заразило, наприклад, гельмінтами?

На жаль, правдиве лише останнє речення. Їжу, на котру сіла муха, треба або помити, або приготувати під високою температурою, або не їсти, якщо ні те, ні інше неможливо.Адже мухи переносять дуже велику кількість збудників хвороб.

У ВООЗ є публікація про кімнатних мух – тих самих, що найчастіше надокучають людям, адже селяться завжди поблизу. У ній можна дуже докладно прочитати про небезпеку цього створіння (https://goo.gl/jsghEX)”, – пише в.о. міністра охорони здоров’я.

Відомо, що харчуються мухи як звичайними продуктами, так і сміттям, екскрементами та іншими речами. Коли муха повзає або їсть всілякий непотріб, збудники хвороб потрапляють на її тіло або ж переїжджають одразу у її організм.

Патогенні мікроорганізми, що потрапляють на зовнішню поверхню мухи, можуть вижити протягом декількох годин, а ті, які потрапляють в організм мухи або в їжу, в яку вона їх транспортувала, можуть вижити протягом декількох днів.

І це можуть бути чимало збудників різних інфекційних хвороб – кишкові інфекції, інфекції очей, інфекції шкіри та гельмінти.

“Хоча зараз, особливо у великих містах, мух порівняно небагато, то у сільській місцевості чи за містом вони надокучають набагато частіше. Тож стикаючись з такими, на перший погляд, буденними випадками, важливо, щоб кожен з нас розумів, наскільки це небезпечно для здоров’я.

Та не забував слідкувати за елементарними правилами гігієни. Не їв непомиту їжу, не пив з горнятка, в яке впала муха, ретельно та часто мив руки. Прості правила допомагають запобігти поширенню небезпечних бактерій, а разом із ними й хвороб”, – закінчує Супрун.

Leave a Reply

Your email address will not be published.