Середа , 26.06.2024

Поблизу Тернополя селяни і екологи бунтують проти будівництва міні-ГЕС (ВІДЕО)

Місцеві жителі зазначають, що не проти гідроенергетики в цілому – але вони проти води в своїх будинках

У Мишковичах, передмісті Тернополя, селяни і екологи намагаються зупинити будівництво гідроелектростанції.

Вони впевнені, що гребля підніме рівень води в річці Серет на півтора метра, а підприємець, який вирішив її будувати, не має необхідних дозволів, пише газета “Сьогодні”. 

Жителі Мишковичі першими забили на сполох, коли побачили на околиці села масштабну промислову структуру. Хто і що будує – місцевим не пояснили.

Селяни звернулися до однієї з тернопільських громадських організацій. Там припустили, що папери у забудовника не в порядку.

“На землях водного фонду, в прибережній смузі безпосередньо люди зняли верхній шар ґрунту, захопили шматок землі, де незаконно зберігають, складують землю, також проводять будівельні роботи. В усному порядку нам повідомили, що це ГЕС, має бути. ГЕС на обвідному каналі, тобто ГЕС дериваційного типу”, – розповів керівник громадської організації Андрій Об’єщик.

Керівник фірми, яка проводить забудову, запевняє, що у нього були всі документи, коли проектував невелику ГЕС. Сподівався заробити, продаючи державі кіловати за зеленим тарифом.

Але коли він почав будувати, вийшов новий закон, за яким потрібен дозвіл екологів. Державна екологічна інспекція в Тернопільській області вже наклала штраф – близько чотирьох тисяч гривень. Його повинен стягнути суд.

“І підготували, і направили матеріали до Тернопільського окружного адміністративного суду для того, щоб припинити реалізацію цього проекту”, – зазначив начальник державної екологічної інспекції в Тернопільській області Едуард Ференц.

Але набагато більше може заплатити підприємець за порушення земельного законодавства. Обласне управління Держгеокадастру виявило, що будує бізнесмен на землях, на які не має права.

Поки чекають суду за штрафами для підприємця, селяни звернулися ще й до поліції. Жителі Мишковичі бояться, що якщо ГЕС побудують, то рівень води в річці Серет зросте. Місцеві жителі зазначають, що не проти гідроенергетики в цілому, але вони проти води в своїх будинках.