Середа , 03.03.2021

Тарифи в Україні можна знизити на третину, – Гриценко

В України є потенціал зменшити тарифи приблизно на третину. Для цього потрібно знищити монополію та корупційну складову.

Про це сьогодні, 17 жовтня, на прес-конференції в Тернополі заявив лідер “Громадянської позиції” Анатолій Гриценко.

«Тарифи необґрунтовані та завищені. У влади немає бажання їх переглядати, а структуру цих тарифів, структуру енергетичних, генеруючих витрат, постачальних підприємств не показують навіть на вимогу депутатів парламенту», – підкреслив він.

Анатолій Гриценко додав, що якщо проаналізувати структуру тарифів, то можна знайти офшори, аби уникати сплати податків, відсутність серйозних планів по модернізації мереж, свердловини, які не використовуються або використовуються неефективно.

Після перегляду цієї структури, за словами лідера «Громадянської позиції», є потенціал зменшення тарифів приблизно на третину. Окрім цього, треба зруйнувати монополії.

«Зруйнувати монополію, зняти політичну корупційну складову. Ви ж знаєте, хто за ким стоїть у парламенті. Коли голосується питання газу, відразу вилазять вуха Фірташа, питання електроенергетики або вугілля – вуха Ахметова. Вони сидять в різних фракціях, але їх швидко можна вирахувати по голосуванням. Цей прихований корупційний лобізм треба розрубати», – каже Гриценко.

Також для зменшення тарифів, додав Анатолій Гриценко, треба провести ревізію наявних джерел, зробити серйозні кроки з енергозбереження в кожній домівці, з енергоефективності на кожному підприємстві:
«Щоб ми виробляли продукцію і не переплачували за енергоресурси в 3-6 разів більше, ніж європейські держави. Тоді не буде проблеми зовнішньої залежності».

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*