Четвер , 25.02.2021

Воєнний стан: що зміниться для жителів Тернопільщини

Рішення про введення воєнного стану у частині України прийняли учора ввечері народні депутати на екстреному засіданні Верховної Ради. Тернопільщина до цих регіонів не належить.Народні обранці підтримали рішення Президента Петра Порошенка щодо введення воєнного стану у прикордонних областях: Вінницькій, Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій і на внутрішніх водах Азовської акваторії. Воєнний стан триватиме 30 днів. Законопроект підтримало 276 депутатів.

Також Верховна Рада України затвердила дату Президентських виборів, вони відбудуться 31-го березня 2019-го року. Рішення підтримало 298 депутатів. Відтак виборча кампанія стартуватиме уже на початку січня за 90 днів до перегонів.

Як зазначив тернопільський правозахисник Іван Парубій, закон про введення воєнного стану передбачає 24 види обмежень для громадян. Які саме обмеження запровадять на територіях, де встановлено воєнний стан, наразі невідомо. Що стосується Тернопільщини, то для жителів краю змін немає жодних.

Військові частини краю приведені до повної готовності. «На підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо введення правового режиму воєнного стану, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України віддав розпорядження щодо приведення з’єднань і частин Збройних сил України у готовність «повна». У разі надходження окремих розпоряджень артилерійська військова частина готова до виконання поставлених бойових завдань», – повідомив прес-офіцер 44-ої артбригади Юрій Кульпа.
Як повідомив Президент, воєнний стан дозволить посилити оборону країни. Проте держава і далі діятиме у рамках Мінських домовленостей.

Джерело: “ЗЗ”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*