Середа , 06.07.2022

Суд дав Януковичу 13 років за державну зраду

Суд заочно визнав екс-президента Віктора Януковича винним у державній зраді та пособництві в агресивній війні.

Вирок у четвер оголосила колегія Оболонського райсуду Києва, повідомляє “Українська правда”.

“Визначити Януковичу остаточне покарання у виді 13 років позбавлення волі”, – оголосив суддя Владислав Дев’ятко.

Водночас, суд відхилив статтю “пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону”, яку також закидали Януковичу.

У цьому судді визнали екс-президента невинуватим, бо не побачили переконливих доказів, які б свідчили, що Янукович був проінформований про остаточну мету незаконних дій росіян – анексію Криму.

Також суд постановив, що прокуратура не надала доказів того, що Янукович діяв з метою зміни меж України. В його висловлюваннях суд не встановив заклики до таких дій.

“Його (Януковича – УП) покарання та виправлення неможливі без ізоляції від суспільства”, – вирішив суд.

Однак він не знайшов підстав для застосування найтяжчого покарання – 15 років, про які просила прокуратура.

Також Янукович має сплатити понад 98 тисяч гривень процесуальних витрат.

Захист екс-президента наполягав на його невинуватості і стверджував, що до анексії Криму призвели дії не Януковича, а активістів Євромайдану та нової влади.

Заочне засудження передбачає, що Януковича арештують для відбування покарання у тому випадку, якщо вдасться його затримати. Лише після цього почнуть відраховувати тюремний термін.

Наразі вирок ще не є чинним. Він може бути оскаржений протягом 30 днів і набуде чинності лише у тому випадку, якщо ніхто не подасть скаргу.

Справу про державну зраду Віктора Януковича розглядали у суді з березня 2017-го. Обвинувачення опиралося на лист четвертого президента до російського лідера Володимира Путіна з проханням ввести війська на територію України. Прокурори просили для “легітимного” найвище покарання – 15 років в’язниці.

Янукович, перебуваючи на посаді президента, утік з України 23 лютого 2014-го. Відтоді живе у Росії.

2 коментарі

  1. тоді Порошенкові 25 років треба дати щоб сидів, за те, що з Україною зробив і з людьми, при Януковичі дуже добре жилося , порівняно як зараз!

  2. Віта, вам справді добре жилося при Януковичі?

Leave a Reply

Your email address will not be published.