Вівторок , 05.07.2022

Супрун поділилася дієвими способами здолати похмілля після новорічних святкувань

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала найпоширеніший міф про те, що активоване вугілля допоможе вберегтися від похмілля та швидкого сп’яніння в святковий період.

Про це вона написала у своєму Facebook.

«Активоване вугілля може зв’язуватись з токсичними речовинами, але не усіма. Його часто застосовують в разі отруєння. Вугілля працює як своєрідна губка, що швидко всмоктує та зв’язує речовини, до прикладу, ліки або токсини. Через це токсичні речовини не встигають всмоктатись в шлунково-кишковий тракт, а згодом виводяться з організму природним шляхом», – йдеться у дописі чиновниці.

За її словами, жодних наукових доказів того, що вугілля може зв’язуватися з алкоголем та перешкодити його потраплянню в кров не існує.

«Є невелике клінічне дослідження, що, навпаки, вказує на відсутність будь-якого ефекту. Учасники дослідження двічі вживали однакову дозу етанолу. Перед другим разом вони прийняли 24 таблетки (понад 2 блістера) активованого вугілля. Цікаво, що після вживання активованого вугілля, концентрація алкоголю в крові залишилась така сама як і без нього», – пише Супрун.

Тобто, по суті, вживання вугілля нічого не змінює. Бо, як пояснює керівниця МОЗ, алкоголь дуже швидко всмоктується в шлунку, та й взагалі вугілля його не абсорбує.

«Тому заїдати алкоголь купою активованого вугілля неефективно», – наголошує медик.

Однак, є більш дієві способи, як можна зменшити шкоду від вживання алкоголю. Супрун перелічила їх:

  • Пийте воду. Алкоголь має сечогінний ефект, тому поповнювати водний баланс необхідно. Пиття води допоможе уникнути дегідратації та потенційно зменшити кількість випитого алкоголю.
  • Не пийте алкоголь на голодний шлунок. До речі, вуглеводна їжа може допомогти зменшити інтоксикацію організму. І справляється з цим краще, ніж білкова їжа.
  • Намагайтесь не змішувати алкоголь з газованими напоями. Алкоголь в поєднанні з ними швидше всмоктується в кров, тому можна й швидше сп’яніти. Краще поєднайте алкоголь з фруктовими соками чи водою.

«Жодна пігулка не позбавить вас наслідків надмірного вживання алкоголю. Перевірений спосіб, аби їх уникнути – їсти збалансовану їжу та не перебирати з кількістю алкоголю», – резюмувала У. Супрун.

Leave a Reply

Your email address will not be published.