Неділя , 03.03.2024

У найбагатшого олігарха Тернопільщини неприємності – на Кіпрі арештували його майно

Суд Кіпру наклав арешт на все рухоме і нерухоме майно українського бізнесмена Дмитра Фірташа, а це майже 46 мільйонів доларів.

Під арештом опинилась і головна компанія олігарха Group DF Holdings Limited, яка фактично керує всім бізнесом Фірташа. Про це повідомляє Kommersant.ru.

Приводом для арешту став позов російського банку ВТБ, якому заборгували 2 структури бізнесмена – ПрАТ “Юкрейніан Кемікал Продактс” і ТОВ “Титанові інвестиції”, які є власниками низки заводів в окупованому Криму. Загальна сума заборгованості становить понад 2,5 мільярда рублів.

Відомо, що сам позов по суті почнуть розглядати в кінці січня. Одним з відповідачів у ньому є сам Фірташ, який входить до списку найбагатших людей України з більш ніж мільярдним статком.

За даними джерел видання, сам позов ВТБ пов’язаний з кредитом, який ще в кінці квітня 2015 року взяли в банку “Юкрейніан Кемікал Продактс” і “Титанові інвестиції”. Вже в лютому 2016 року позичальники “забули” про свої зобов’язання, припинивши проводити виплати.

У прес-службі ВТБ підтвердили інформацію про арешт активів Фірташа, проте відмовилися від докладних коментарів.

Нагадаємо, Дмитро Фірташ є уродженцем села Синьків Заліщицького району Тернопільської області.