Четвер , 13.06.2024

На Тернопільщині кілька десятків представників “Батьківщини” отримали повістки в СБУ

Повістку в СБУ для показів в якості свідка на 11 та 12 березня вже отримали кілька десятків представників партії ВО “Батьківщина” на Тернопільщині.

Про це 11 березня повідомили у прес-службі Тернопільської обласної організації ВО “Батьківщина”.

“Повістки людям передавали також через рідних або сільську раду. Цікаво, що жодному не повідомили, по якій саме справі кличуть на допит, а це може означати, що справу “шиють білими нитками”. – йдеться у повідомленні прес-служби.

За словами керівника партійної десятки Марії Бакалець (Теребовлянський район), на допиті в Тернополі правоохоронці ведуть себе значно коректніше як в оселях чи на робочих місцях представників «Батьківщини».

«Мене запитували про агітаційну роботу, моє відношення до партії «Батьківщина», до виборчого процесу, говорили про партійні списки, згідно яких вони опитують людей. Вели себе коректно і навіть демонстрували свої незадоволення цими допитами, які вони змушені проводити з нами. Також повідомили, що все закінчиться 15 березня, що «ще трохи треба потерпіти», – розповіла Марія Бакалець.

Дівчина каже, що ця ситуація жодним чином не вплинула на її політичні погляди, радше навпаки – ще більше є наснаги до боротьби за перемогу партії «Батьківщина» та Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, що у вівторок 05.03.2019 року зі сторони працівників СБУ і прокуратури почались методи залякування і пресингу керівників осередку ВО « Батьківщина» і прихильників Юлії Тимошенко в Теребовлянському та Підволочиському районах області.

Підволочиська РО ВО «Батьківщина» повідомила, що 06.03.2019 року та 07.03.2019 року працівники СБУ відвідали 58 представників нашої політичної сили. За два дні спецслужбівці побували на 90 % дільниць Підволочиського району (58 із 64 дільниць). Відбулося залякування та тиск на представників та прихильників «Батьківщини». Правоохоронці задавали запитання, які стосувались передвиборчої кампанії.

В Теребовлянському районі представники СБУ працюють і сьогодні. Зранку вже побували в селах Вишнівчик та Зарваниця.

Як розповіла керівник партійного осередку в Теребовлянському районі Галина Моргунова, лише за два дні (5-6.03) працівники СБУ навідалися до 23 з 31 партійців її осередку.

«Я в партії з 2005 року, допомагала проводити не одну виборчу кампанію, але з такими методами нечесної передвиборчої боротьби ще не зустрічалася. Так, був тиск та залякування з боку Партії регіонів, коли ми йшли на парламентські вибори з Об’єднаною опозицією, мені тоді всі колеса в авто пробили і телефоном залякували. Але ми тоді знали, що це за режим при владі, і були до такого готові, не те що зараз…», – наголосила Галина Моргунова.

За її словами, завдання спецслужбовців – залякати людей, щоб вони відмовилися від агітаційної діяльності на підтримку Юлії Тимошенко та, зірвати формування виборчих дільниць.

«Так, є одиниці людей, які вже телефонували, що відмовляються, бо бояться мати справу з органами СБУ та прокуратури. Але така діяльність спеслужбовців має і зворотну реакцію. Людей, які тверезо оцінюють ситуацію, які щиро підтримують партію «Батьківщина» і її лідера – вона ще більше мобілізує та гуртує. Адже нічого протизаконного ми не робимо», – підкреслила Галина Моргунова.

Варто зазначити, що людей під час допиту супроводжує адвокат Василь Облещук, який є керівником служби безпеки Тернопільського обласного виборчого штабу кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко.

«В моїй присутності працівники СБУ ведуть себе стримано та коректно. Людей викликають в якості свідків. Проводять процесуальні дії, згідно доручення з Генпрокуратури», – розповів Василь Облещук.

Представників партії «Батьківщина» та прихильників Юлії Тимошенко в Тернопільській області за правовою допомогою та консультацією з приводу вищезазначеної ситуації просимо звертатися за номером телефону 067 9302032 Василь Корнельович Облещук.