Середа , 17.08.2022

«Тернопільське» стало офіційним партнером Фестивалю українських театрів у Польщі

ТМ «Тернопільське» стала офіційним партнером Міжнародного фестивалю українських театрів «Схід-Захід» у Кракові.

На початку квітня у  театрі Гротеска у місті Краків (Польща) відкрили VI Міжнародний Фестиваль українських театрів. До 15 квітня на театральних сценах Кракова виступить п’ятнадцять аматорських та професійних театральних колективів з України, Фінляндії, Німеччини, Вірменії та Польщі, котрі пов’язанні з Україною.

Фестиваль організовує Фундація Масових Видовищ (Польща) разом із Центром Молоді імені док. Хенрика Йордана (Польща) за підтримки постійних партнерів Фестивалю – Академії Гірничо-Гутничої AGH в Кракові, Краківської Політехніки, Академіїї Ігнаціанум в Кракові, Папського університету ім. Яна Павла ІІ, Краківської Академії ім..А.Ф.Моджевського, Театру без Рядів, Театру Празька 52, Театру Гротеска, Театру Багатела.

Цьогоріч ТМ Тернопільське стала офіційним партнером Фестивалю, надавши організаційну підтримку у його проведенні.

«Вітчизняні виробники повинні підтримувати українську культуру поза межами нашої держави. Це добре, що за кордоном активно цікавляться нашими традиціями. Чудово, що молодь, яка проживає за межами України, лишається українцями. Варто пригадати легенду, що розповіли на церемонії відкриття фестивалю.

Під час другої світової війни до Вінстона Черчилля звернулися військові: «Зараз війна – давайте зменшимо бюджет на культуру». Черчилль відповів: «А за що ж ми тоді будемо воювати?». Нам є за що воювати і що розвивати – нашу культуру і наш театр! Ми горді з того, що підтримали театральний фестиваль, котрий проходить поза Україною. Адже він демонструє нашу культуру європейській спільноті», – заявив представник ТМ «Тернопільське».

Фестиваль започаткували дві українки у Кракові ще у 2014 році. За шість років Надії Мороз-Ольшанській та Марії Макаренко вдалося зібрати на дійство понад 100 театрів світу, які продовжують підтримувати українську культуру поза межами України.

Під час церемонії вперше цього року зазвучали державні гімни обох країн – Польщі та України. Гімн Польщі спільно з присутніми виконала Світлана Калініченко, гімн України – спеціальний гість вечора – відомий музикант Олег Скрипка.

Олег Скрипка поділився своїми враженнями про Краків та фестиваль: «Я вважаю, що спілкуватися потрібно і частіше проводити зустрічі в такому форматі. Дуже добре, що є така ініціатива. Що це відбувається спільно – і з українського, і з польського боку. Більше гарних ідей, більше гарної музики, більше зустрічей! І хотілося, щоб це було регулярно кожного року. Акцент ставиться на культурі – це дуже добре!».

За матеріалами uainkrakow.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.