Неділя , 04.06.2023

ЦВК оголосила офіційний результат виборів президента

За даними остаточних результатів виборів президента шоумен Володимир Зеленський майже на 48,77 відсоткових пунктів випередив Петра Порошенка у другому турі.

Про це стало відомо 30 квітня під час брифінгу Центральної виборчої комісії, повідомляє УП. 

“Кількість голосів виборців поданих за кожного кандидата: Зеленський Володимир – 13 541 528 голосів,  Порошенко Петро – 4 522 450 голосів виборців.

Відсоток голосів виборців поданий за кожного кандидата у відношенні голосів виборців, які взяли участь у голосуванні: Зеленський – 73,22%, Порошенко – 24,45%“, – зачитала протокол голова комісії Тетяна Сліпачук.

За її словами, явка у другому турі виборів склала 18 491 837 виборців, тобто 61,37%. При цьому 427 841 бюлетенів визнали недійсними.

“ЦВК оголосила, що за підсумками повторного голосування 21 квітня з чергових виборів президента обраним президентом України є кандидат на пост Зеленський Володимир Олександрович, 1978 року народження, художній керівник ТОВ “Квартал 95”, проживає в місті Києві, безпартійний, суб’єкт висування – політична партія “Слуга Народу”, – зачитала Сліпачук.

Під час засідання ЦВК члени комісії звітували про голосування у кожному територіальному виборчому окрузі.

Після цього комісія склала загальний протокол із остаточними результатами.

Протокол підписали представники кандидатів і 15 членів комісії.

Найбільшу підтримку Зеленський отримав у Луганській області – 89,44%, 87,21% – в Одеській, 85,52% – Миколаївській, 86,55% – Запорізькій, 86,94% – Донецькій, 87,25% – Дніпропетровській, 86,88% – Харківській.

Порошенко випередив опонента лише у Львівській області та закордонному окрузі.

Згідно українського законодавства, інавгурація новобраного президента має відбутися не пізніше ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів, тобто не пізніше 1 червня.

Дату інавгурації затверджує Верховна Рада, яка має ухвалити відповідну постанову за поданням спікера не менше ніж 226 голосами.

One comment

 1. Один з 13 мільйонів

  Один з 13 мільйонів

  У другому турі виборiв за Володимира Зеленського проголосувало більше 13 мільйонів громадян України – це приблизно 73% з тих, хто взяв участь у голосуванні.

  Маючи таку високу народну підтримку, Володимиру Зеленському треба терміново звернутися до народу і анонсувати конкретний план дій, який можна скласти на основі передвиборчої Програми: https://program.ze2019.com

  План першочергових заходів може містити наступні пункти:
  1. Проведення переговорів щодо встановлення миру в Україні, в розширеному форматi (Україна, Росія, Німеччина, Франція, США, Велика Британія).
  2. Перехід до реального народовладдя (референдуми, пряма електронна демократія).
  3. Модернізація системи державного управління, запровадження електронного документообігу.
  4. Відкриті і прозорі конкурси на всі державні посади. Призначення керівників на основi принципiв меритократії: керiвнi посади повинні займати найбільш гідні люди, що володіють високими моральними якостями, освітою і досвідом роботи. Посаду міністра може займати тільки громадянин України, який має вищу освіту у відповідній галузi, посаду Генпрокурора – тільки громадянин з вищою юридичною освітою.
  5. Активізація боротьби з корупцією. Нульова толерантність до корупції, довічна заборона обiймати керівнi посади для засуджених за корупцію.
  6. Негайне зняття недоторканності з депутатів і суддів.
  7. Прийняття закону про імпічмент Президента.
  8. Прийняття закону про відкликання народного депутата.
  9. Прийняття нового закону про вибори до Верховної Ради – на основі відкритих партійних списків.
  10. Перегляд комунальних тарифів, зниження їх до справедливого рівня. Усунення корупційної складової в тарифах. Надання громадянам повністю відкритоії інформаціії про формули розрахунку тарифів, з обґрунтуванням кожної цифри.
  Спираючись на народну підтримку (при необхідності – мирні мітинги на підтримку нового президента), можна домогтися виконання цих положень.
  Можна отримати всі 100% на будь-яких наступних виборах і карт-бланш на реформи, якщо звернутись безпосередньо до народу і сформувати всі органи влади на основі нових принципів, відправити у відставку “політичних пенсіонерів” (за деяким винятком залишити у якості радників). Спочатку, першим кроком – просто зробити відкритий інтернет-форум, прямо на офіційному сайті президента. Далі – разом обговоримо і зробимо все як треба!

  Володимир! Йдіть до народу і будьте справжнім Слугою Народу! Такий шанс буває раз у житті!

  P.S. Народ! Ідея даного тексту в тому, щоб змусити нового президента Володимира Зеленського виконувати передвиборчу програму! Якщо Володимир почує це прохання від кожного з 13 мільйонів своїх виборців – він обов’язково буде змушений прислухатися!

  РЕПОСТ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Завантаження Captcha...

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.