Четвер , 21.11.2024

Тернопільське «Опілля» – знову генеральний спонсор Всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини»

На Тернопільщині вже вдвадцяте прозвучать «Дзвони Лемківщини». Це на Ватряному полі в урочищі Бичова Монастирищини 2-4 серпня гості з різних куточків України і навіть з-за кордону гулятимуть на Всеукраїнському фестивалі лемківської культури, до проведення якого знову долучилася корпорація «Опілля».

Традиційно під час грандіозного заходу лемки запалять головну «Ватру» і молодіжну «Ватрочку». Усі охочі зможуть випробувати власні сили під час лемківських ігор та долучитися до найрізноманітніших майстер-класів. Також відбудеться святковий ярмарок.

Як поділився директор департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА Григорій Шергей, під час святкувань також діятиме оновлена експозиція музейного комплексу «Лемківське село».

—  Всіх запрошую відвідати головний лемківський музей. Важливо, що із приходом нової керівниці закладу – Віри Дудар, експозиція музею значно збагатилася. Тож ви матимете змогу відчути сучасний підхід до побудови експонатів. Якщо говорити безпосередньо про фестиваль, то захід відбуватиметься три дні. В організаторів свята – товариства «Лемківщина» простежується бажання розширити святкування, а дитячо-молодіжну складову вивести в окремий день – п’ятницю.

Цього ж дня запалять розкішну ватру, а багаття підтримуватимуть до неділі. Фестиваль розпочнеться з виступів дитячих та молодіжних колективів. А наступного дня відбудеться міська хода, приїдуть представники різних держав зі своїми прапорами. Можна буде побачити масивні лемківські ляльки від місцевих майстрів, майстринь. Пізніше біля скульптури Матері Божої пройдуть урочистості, що включають загальну молитву та покладання квітів, — розповів Григорій Шергей.

Запрошують гостей на Монастирищину і представники «Опілля». Як наголосив директор з маркетингу Володимир Гомівка, корпорація і цього року виступила генеральним спонсором фестивалю.

—  Проведення таких фестивалів на Тернопільщині дає змогу кожному насамперед відчути особливу єдність, яку зберіг наш народ, не зважаючи на попередні роки бездержавності. Ми відчуваємо цю єдність не тільки з людьми спільного етносу, але й, наприклад, у пісні, танці, одежі. Під час свята прозвучить немало лемківських пісень, а західні українці одного етносу запалять не один танок. Саме тому й варто підтримувати лемківську культуру, звичаї та традиції, які спонукають тисячі лемків не забувати, хто вони і звідки, — сказав Володимир Гомівка.