П’ятниця , 03.04.2020

Дав шанс: Зеленський не прийняв відставку Гончарука з посади прем’єр-міністра

Президент Володимир Зеленський вирішив дати шанс прем’єр-міністру Олексію Гончаруку та його уряду.

Зеленський і Гончарук

Про це він заявив на зустрічі з прем’єром ввечері у п’ятницю, 17 січня, пише Терноград з посиланням на Zaxid.net.

Слід наголосити, що згідно з Конституцією, питання про відставку голови уряду в Україні має вирішувати не президент, а Верховна Рада. Однак, президент заявив, що розглянув звернення очільника уряду про його відставку.

«Я вирішив надати вам і вашому уряду шанс, якщо ви вирішите деякі речі, які сьогодні дуже важливі й турбують наше суспільство. Зараз не той час, щоб розхитувати державу економічно й політично», − пояснив він на зустрічі з Гончаруком.

Зеленський доручив прем’єр-міністру врегулювати питання зарплат посадовців. Якщо міністри не погодяться працювати за запропоновану зарплату, з ними доведеться прощатися, зазначив він. Гончарук повинен запропонувати нову концепцію зарплат всіх міністерств і їхніх заступників «з розумінням, де ми живемо». Ці зарплати, за словами президента, повинні бути «нормальними, на які можна жити, відповідно до їх статусу».

Президент також доручив врегулювати ситуацію з преміями топ-менеджменту «Нафтогазу України» за отримання компенсації від «Газпрому».

Зеленський також запропонував налагодити роботу з народними депутатами і з парламентськими комітетами.

Одним із завдань, поставлених перед прем’єр-міністром, є пошук слабких місць в Кабміні і заміна неефективних керівників міністерств.

Нагадаємо, 17 січня прем’єр Олексій Гончарук подав президенту прохання про відставку. Цей крок він зробив унаслідок скандалу з оприлюдненням нібито підслуханих розмов, які компрометують його самого і президента Володимира Зеленського.

Напередодні спалахнув скандал з оприлюдненням нібито підслуханих розмов. На аудіозаписах чоловік із голосом, схожим на голос голови уряду, називає себе «профаном» в економіці та говорить про «примітивне розуміння економічних процесів» у президента Зеленського. Сам Олексій Гончарук назвав оприлюднені розмови маніпуляцією.

«Їх зміст штучно створює уявлення, ніби я і моя команда – не поважаємо президента, який є нашим політичним лідером. Багатьом групам впливу, які прагнуть отримати доступ до фінансових потоків вигідно, щоб так виглядало. Але це неправда», − написав він у Facebook

Він також додав, що насправді президент Зеленський є для нього «взірцем відвертості та порядності».

Зазначимо, що 4 жовтня 2019 року Верховна Рада схвалила програму діяльності Кабінету Міністрів України. Затверджена програма унеможливлює відставку Гончарука і Кабміну в зв’язку з недовірою протягом року.

Водночас, згідно зі ст.115 Конституції України, прем’єр-міністр України, інші члени Кабінету Міністрів мають право заявити Верховній Раді про свою відставку. Відставка прем’єр-міністра України, ухвалення Верховною Радою резолюції недовіри Кабінету Міністрів передбачають відставку всього складу Кабінету Міністрів. У цих випадках парламент здійснює формування нового складу Кабміну в терміни і в порядку, що визначені Конституцією.

Читайте також
Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв

One comment

  1. Гончарук конечно не гений экономики и должность премьера — это действительно много для него, но уж лучше пусть пока побудет Гончарук, чем например рюкзакян или какой-нибудь бойко-хорошковский (или кто-то ещё из синяков-регионалов). Если менять, то прежде всего смотрим, на кого меняем. Премьер — это должен быть не только экономист, но и реформатор, готовый всерьёз менять страну (в позитивном смысле, конечно), и хороший организатор. Много ли таких в Украине? Тут бы провести действительно открытый, настоящий конкурсный отбор, стало бы видно кто чего стоит.

    Что касается “плёнок Гончарука”, то они какие-то неубедительные. Ну что в наше время стоит смонтировать “разговор” из фрагментов речи?! Посмотрите, насколько несуразные там отдельные “фразы”. И как в унисон запели дубинские-бужанские – “даёшь отставку!”. Причём, сразу и безоговорочно поверили в подлинность этих плёнок (хотя, как минимум, не помешала бы экспертиза). Т.е. есть повод (плёнки) и есть цель (добиться отставки премьер-министра). Очень простенькая комбинация. Шито белыми нитками. Не трогайте Гончарука сейчас – иначе получите намного более мерзких типов в Кабмине, причём их уже так просто не скинешь, в отличие от того же Гончарука. Это будет намного хуже и для Украины, и для народа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*