Субота , 18.01.2025

У Тернополі невідомі видурили у 94-річної бабусі 10000 гривень

Довірливість краянки обійшлася їй в 10 000 гривень, які вона віддала шахраєві за спасіння своєї доньки від кримінальної відповідальнористисті.

Шахрайська пастка «Родич в поліції» посідає одне з найпопулярніших видів злочинів, пов’язаних з привласненням коштів шляхом обману. Люди віддають всі заощадження, аби «врятувати» своїх рідних від криміналу.

Від такого роду афери потерпіла й жителька обласного центру 1926 року народження. До пенсіонерки зателефонував невідомий, який представився співробітником поліції. Додзвонювач повідомив, що донька жінки вчинила дорожньо-транспортну пригоду за що їй загрожує кримінал. Окрім цього він розповів й як можна уникнути відповідальності, але за це потрібно заплатити. Далі краянка повідомила адресу свого проживання й зібрала всю наявну готівку. Вже через деякий час на її порозі стояв невідомий, який забрав винагороду. Коли потерпіла зв’язалася з родичкою, то зрозуміла, що її ошукали й за допомогою звернулася до правоохоронців.

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Поліцейські наголошують ніколи і ні за яких обставин не довіряти невідомим дозвонювачам, оскільки  аферисти телефонують всім підряд, і якась частина абонентів обов’язково повірить їм та віддасть власні заощадження.

Запам’ятайте, якщо від вас вимагають гроші – це шахрай!

У разі якщо телефонує невідомий та просить грошей запитайте як його звати і в якому відділі поліції він працює, перепитайте прізвище та ім’я родича. Після цього шахраї зазвичай кидають слухавку.

Обов’язково зателефонуйте родичу. Якщо його телефон не відповідає чи відключений – не панікуйте! Зателефонуйте до відділу поліції й дізнайтеся, чи знаходиться там ваш родич.

Завжди перевіряйте отриману інформацію від незнайомців. Не поспішайте виконувати їх умови!