П’ятниця , 23.02.2024

Нардепи хочуть, щоб Тернополем керував «Опозиційний блок»

Народні депутати збираються обмежити право людей обирати незалежних, професійних та дієвих керівників міст і селищ.

Міські ради обласних центрів можуть перетворитись на маленькі ручні «верховні ради», де будуть домінувати політичні розбірки та хаос, а не конструктивна робота.

Нагадаємо, зараз активно обговорюється необхідність внесення змін до виборчого законодавства в частині місцевих виборів. Мова йде про впровадження пропорційної виборчої системи практично для всіх громад, розподілі мандатів в місцевих радах згідно загальнонаціональному рейтингу партії і обмеження можливості самовисування для кандидатів на посаду сільського, селищного та міського голови.

Більшість пропонованих до виборчого кодексу змін прямо порушують Конституцію та права громадян. Зазначені пропозиції шкодять місцевому самоврядуванню, обмежують конституційне право громадян бути обраними, ставлячи їх в залежність від членства в партії.

Намагання прив’язати місцеві вибори до загальноукраїнського рейтингу партій матиме наслідком різке падіння професійності кадрів місцевого самоврядування та спровокує глибоку політичну кризу.

Ми бачимо наслідки непрофесійних призначень “згори”. За місяць в Україні змінюється по три міністра. Те саме повториться, коли у місцеву раду проходитиме тільки партія, яка набрала більше 5 % на загальноукраїнському рівні. Це порушить принцип представницької демократії.

Наприклад, у Тернополі сильні позиції у представників націоналістичних політичних сил, а у міську раду потраплять представники «Опозиційного блоку», які мають нульовий рейтинг у місті. Наслідком цього буде справжній обман громадян і тривала глибока політична криза. Міські ради перетворяться на маленькі «верховні ради».