Середа , 22.09.2021

За порушення карантину та непокору поліцейським тернопільський спортсмен відповідатиме у суді (ФОТО)

За порушення карантину та непокору поліцейським судитимуть чемпіона України з тайського боксу та кікбоксингу з Тернополя Павла Буська.

Спортсмен каже, що закону він не порушував і поліцейським опору не чинив. Речниця патрульної поліції області Катерина Басалига розповіла, що чоловік відмовився показати патрульним документи, тому його затримали, пише UA Тернопіль.

Павло Бусько розповів – того дня пішов у магазин за продуктами і забув маску:

“Коли я зайшов в магазин, мені охоронець зробив зауваження на рахунок маски. А я йому: “я маску забув. Надайте мені, будь ласка, маску, я вдягну її”. На що охоронець відповів: “Я не зобов’язаний надавати маску”. Охоронець викликав пультову охорону. Мене зразу попросили вийти з магазину, на що я їм також вказав на постанову Кабінету міністрів. Вони про неї не знали. І ми вирішили викликати патруль поліції”.

Керуючий магазином Ігор Онищук від коментарів на камеру відмовився. Не на камеру повідомив, що працівники магазину не забезпечують покупців масками.

Павло Бусько розповів, як його затримували:

“Затримав силоміць. Я не опирався, ніякої непокори не чинив. Потім патрульні викликали підмогу, бо вони не могли зі мною справитись, чи що. Я також викликав поліцію”.

Патрульний тричі повторив попередження:

“Згідно статті 45, якщо ви не представитесь – до вас буде застосовано спецзасіб – кайданки і доставлено у міський відділ поліції.”

Далі чоловіка відвезли до відділку.

“Поліцейський, який мене затримував – дістав зі своєї кишені і дав мені маску. Бо не можна без маски заходити в відділок. І я в нього запитався, чому мені зразу цю маску не дати біля магазину, і ніякого конфлікту не було б”, – каже Павло Бусько.

Петро Сачко був понятим при складанні протоколів:

“Їх там знаходилось в кабінеті 12 чоловік. Після того привели ще одного понятого, ще одного поліцейського – вони вже не поміщалися в кабінеті, і двоє стояли в коридорі. Відносно самого провадження – це моя думка – був тиск. Вони головно кричали, один другого перебивали”.

Адвокат Павла Буська Максим Майка каже: згідно з постановою Кабміну працівники магазину мали надати маску:

“Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів від 11 березня 2020 року, а саме: підпункт 8 пункту 1 та відповідно до статті 8 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”– забезпечувати засобами індивідуального захисту мають за рахунок державного та міського бюджетів. А в випадках, передбачених законом, – за рахунок коштів підприємств, установ та організацій. У зазначеній статті відсутнє положення про те, що громадянин повинен забезпечувати себе засобами індивідуального захисту за власні кошти, самостійно”.

За словами адвоката, доказів злісної непокори поліцейські не надали. Копій протоколів – також.

Речниця патрульної поліції області Катерина Басалига розповіла, за що патрульні склали на Павла Буська адміністративні протоколи:

“Патрульні затримали його та на підставі статті 45 Закону України “Про Національну поліцію” застосували до чоловіка спецзасіб – кайданки. Надалі громадянина доставили до Тернопільського відділу поліції, де склали протокол за статтею 185 – злісна непокора законній вимозі поліцейського КУ про адміністративні правопорушення. Та протокол за статтею 44 прим. 3 – порушення правил щодо карантину людей. Також за цим фактом проводять службове розслідування в управлінні патрульної поліції в Тернопільській області”.

Цю справу розглядатимуть у суді 22 травня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*