Напевно, кожен стикався з ситуацією, коли смартфон несподівано розрядився, і не було можливості його зарядити.
На щастя, сьогодні цю проблему легко можна розв’язати, і допоможе в цьому портативний акумулятор, також відомий багатьом як Power Bank.
По суті, це масив елементів живлення, які сховані під корпусом. Він підключається до гаджетів за допомогою універсальних виходів, наприклад, через USB шнур. Зовнішній зарядний пристрій може використовуватися не лише для смартфонів. Звичайно, працювати з ним на ноутбуку не вийде, але зарядити дрібні електронні пристрої точно можливо.
Портативні зарядні пристрої (ПЗУ) не можуть похвалитися такою ж різноманітністю, як ті ж смартфони або інші розумні гаджети. Існує три основні види power bank:
- кадмові — спочатку були дуже поширені, але зараз багато виробників поступово відмовляються від них, переходячи на сучасніші технології. У багатьох країнах введена заборона на їх використання, оскільки вони негативно впливають на екологію;
- літій-іонні — найпопулярніший тип акумуляторів, має високу енергоємність, безпечніші для екології, чим кадмієві пристрої;
- літій-полімерні — найбільш екологічний вид ПЗУ, який трохи поступається по енергоємності попередньому варіанту, зате істотно дешевше. Головний недолік — необхідність зберігати девайс виключно в зарядженому виді.
Головний параметр вибору — місткість зовнішнього акумулятора. По суті, ця кількість енергії, яку пристрій здатний зберігати, але не передавати. Але необхідно враховувати, що жоден прилад не може передавати 100% від енергії, що зберігається. Тому добросовісні виробники вказують на пристрої дві характеристики місткості : номінальну і реальну.
При зарядці смартфону від ПЗП втрата ККД складає 10-30%, тобто при номінальній місткості в 10 000 мА*ч, реальна складе близько 7 500 мА*ч. В середньому цього вистачить, щоб зарядити гаджет тричі.
Також важливо перевірити, щоб роз’єми power bank відповідали портам на гаджетах. Правда, цю проблему можна розв’язати за допомогою перехідників, проте вони не завжди йдуть в комплекті з приладом.
Правила використання
Від правильного використання пристрою безпосередньо залежить його довговічність. Тому рекомендуємо дотримуватися основних порад, щоб продовжити термін служби портативного акумулятора для смартфону:
- регулярне використання девайса — головне правило для продовження робочого ресурсу. Річ у тому, що пристрій не рекомендується зберігати абсолютно розрядженим або навпаки з 100-процентною зарядкою. Оптимальна кількість заряду — 60-80%;
- не можна переривати процес зарядки портативного девайса. Якщо ви поставили його на заряджання, дочекайтеся, поки пристрій покаже, що воно повністю заряджене;
- необхідно раз на місяць проводити процедуру “калібрування”, тобто повного заряду і розряду акумулятора. Це допоможе відновити місткість старого ПЗП. Суть процедури полягає в скиданні помилки контроллера, вбудованого в девайс;
- заряджати прилад можна тільки справними зарядними пристроями з відповідними характеристиками.
Також слід врахувати, що температурний режим істотно впливає на коректну роботу пристрою. Протипоказане перегрівання ПЗП, оскільки це може привести до здуття внутрішніх акумуляторів. При негативному температурному режимі девайс може працювати нестабільно. Повністю протипоказане попадання вологи на power bank.
Вибрати зовнішню зарядку нескладно, але лише від вас залежить, як довго стабільно працюватиме. Тому придбавайте якісні пристрої і дотримуйтеся рекомендацій, здібних продовжити робочий ресурс ПЗП.
Джерело: український маркетплейс Zakupka.com