Неділя , 21.07.2024

В Україні посилили карантин і відмінили пробне ЗНО

Кабінет Міністрів скасував проведення цьогорічного пробного ЗНО, яке було заплановане на 15 і 17 червня.

Через карантинні обмеження Кабінет міністрів скасував проведення в Україні пробного ЗНО. Про це йдеться у постанові Кабміну від 12 червня, яка внесла зміни до попередньої постанови № 392.

Зміни передбачають, що в підпункті 4 пункту 3 постанови, що забороняє відвідування закладів освіти її здобувачами, окрім ряду випадків, вилучено слово «пробному».

Тобто тепер на час карантину заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у:

  • зовнішньому незалежному оцінюванні;
  • державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання;
  • вступних випробуваннях;
  • єдиному вступному іспиті з іноземної мови;
  • єдиному фаховому вступному випробуванні;
  • атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів «КРОК»;
  • здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, у тому числі тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден.

Інформацію про скасування пробного ЗНО підтвердив на ранковому брифінгу очільник МОЗ Максим Степанов.

Натомість Український центр оцінювання якості освіти пропонує скласти тестування вдома, але не приходити до закладів освіти. 15 та 17 червня до пунктів проведення пробного ЗНО можуть прийти лише відповідальні за ці пункти та їхні помічники.

Натомість абітурієнти можуть 15 та 17 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку, завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови та літератури. Потім потрібно виконати завдання та до 19 червня внести відповіді до спеціального сервісу.

Як відомо, пробне ЗНО в Україні не обов’язкове. Це платна послуга, яка мала на меті дати можливість краще підготуватися до основної сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не враховувалися при вступі до вищих навчальних закладів.

Повноцінне ЗНО українські абітурієнти складатимуть з 25 червня до 17 липня.