Четвер , 25.07.2024

Західноукраїнські мери націоналісти зробили нову спільну заяву щодо загрози економічній стабільності

Що відбулося?

Міський голова Тернополя, Сергій Надал, Івано-Франківська, Руслан Марцінків та Хмельницького Олександр Симчишин зробили спільну заяву щодо можливої загрози економічного хаосу в країні через непродумані рішення політичного керівництва країни у фінансовій сфері.

“Непрогнозована кадрова політика у Національному банку України,  публічні заяви вищого керівництва про потребу послабити курс гривні та “відпустити інфляцію” – провокують економічний хаос, ослаблюють Україну і роблять її легкою здобиччю агресора, який продовжує війну”, – йдеться у спільній заяві оприлюдненій напередодні.

Про що йдеться?

Країна втрачає інвестиції. Західноукраїнські мери націоналісти звернули увагу на те, що спроби “ручного управління” Національним банком України, а також політичний тиск на керівництво установи ставить під загрозу довіру до України і позбавляє країну інвестицій.

“Політичний тиск на НБУ, вже викликав осуд з боку головних фінансових донорів України таких, як МВФ, США та ЄС. Приватні інвестори призупинили інвестиції на території України”, – зазначено у заяві.

Хаос потрібен олігархам. В цьому переконані підписанти. Олігархи в основному контролюють експорт сировини. Вони зацікавлені, щоб гривня знецінилася, у країні зберігалася дешева робоча сила.

“Більшість міжнародних партнерів України, як і ми, мають усі підстави вважати, що обвал національної валюти та ручне управління НБУ робиться в інтересах купки олігархів, зацікавлених у експорті дешевої сировини, використанні дешевої праці українця. Саме олігархи хочуть, щоб Україна була бідною, а українець продовжував працювати за копійки”, – зауважується у документі.

Україні потрібна стабільність. На думку трьох мерів націоналістів, добробут кожного українця напряму залежить від притоку інвестицій в країну. Збільшення інвестицій веде до збільшення кількості робочих місць. Підвищення конкуренції на ринку праці, що веде до зростання заробітних плат.

“Запорукою розвитку країни і зростання добробуту української нації є довгострокові інвестиції в економіку країни. Для цього потрібна прогнозована економічна політика та стабільна національна валюта”, – наголошують міські голови Тернополя, Івано-Франківська та Хмельницького.

Політичний тиск на НБУ веде до краху держави. Ручне управління НБУ з боку високопосадовців загрожує знищенням держави і злиднями для українців.

“Будь-які натяки на політичний тиск і пряме втручання у роботу фінансового регулятора в інтересах олігархів ведуть до незворотних загрозливих процесів:

  • Україна втрачає довіру, як надійний та прогнозований партнер.
  • Національній валюті загрожує обвал, а українцям — злидні.
  • Важливі регіональні програми розвитку у сферах: енергоефективності, інновацій, впровадження електронної демократії зупиняться. Вибудувана українськими містами партнерська співпраця з міжнародними фінансовими інституціями –  буде зруйнована”, – сказано в оприлюдненій заяві.

Чого вимагають?

Три західноукраїнські мери вимагають у центральної влади зупинити загравання з олігархами коштом добробуту українців.

НБУ має працювати на інтереси всієї української нації, а не купки олігархів.

Ми, націоналісти, застерігаємо політичне керівництво країни від загравання з олігархами ціною руйнування Української держави та добробуту українця.

Закликаємо зупинити політичний тиск на головний фінансовий орган країни та дії спрямовані на підрив економічної та національної безпеки України.

Підпримуємо прозорого призначення фахових та компетентних управлінців, здатних мислити інтересами держави та нації, а не особистої відданості конкретним посадовим особам.

Має бути повага до українця, українських громад, української держави!”- йдеться у заяві.

Міські голови Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького відомі тим, що єдині з посадових осіб, хто публічно виступив близько місяця тому проти спроб змінити мовне законодавство, обмеживши використання української мови. Після цього з’явилася заява президента, де він назвав мерів-бунтарів сепаратистами.

Що було раніше?

  • 1 липня, голова НБУ, виходець з Тернопільщини, Яків Смолій раптово подав у відставку. Своє рішення ексголова НБУ мотивував політичним тиском. За його словами політичне керівництво країни вимагало у нього знецінити гривню та посилити інфляцію.
  • Після відставки голови НБУ міжнародні інвестори відмовилися купувати українські цінні папери на суму 1,75 млрд доларів США. Ці кошти уряд планував витратити на виплати по зовнішнім боргам України у наступному році та на покриття соціальних програм.
  • Низка великих інвесторів призупинили свої інвестиції в Україну. Занепокоєння можливим політичим тиском на НБУ висловили “Велика сімка”, МВФ, ЄБРР, посольства США, Франції. Більшість інвесторів назвали відставку голови НБУ поганим сигналом, що загрожує швидким знеціненням валюти.
  • 2 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить потреби говорити про підтримку гривні чи стримування інфляції.