Вівторок , 02.03.2021

Під Львовом затримали трьох рекетирів: вимагали із перевізників по 500 євро на місяць

У четвер, 1 жовтня, при в’їзді у Львів, правоохоронці затримали трьох рекетирів,  які вимагали гроші від перевізників, що здійснюють закордонні поїздки.

Рекетирів, які кілька років тероризували перевізників західної України, затримали співробітники управління стратегічних розслідувань Тернопільщини.

Про це сьогодні, 2 жовтня, повідомили у прес-службі Головного управління Національної поліції у Тернопільській області.

“Від 300 до 500 євро – таку суму щомісяця повинні були сплачувати приватні перевізники західного реґіону. Гроші вимагали уродженці Львівщини за так зване покровительство”. – йдеться у повідомленні.

За словами начальника управління стратегічних розслідувань Василя Джиджори, незаконний бізнес організував 50-річний житель Львівської області.

У спільники взяв собі двох товаришів. Злочинне тріо вимагало гроші у людей, які займалися транспортними та пасажирськими перевезеннями в країни західної Європи.

В ході проведених оперативних заходів стало відомо, що дана злочинна група працювала з 2017 року. Вони, погрожуючи насильством та знищенням майна потерпілих, вимагали у перевізників гроші. Ціна залежала від кількості здійснених рейсів, зазначають у поліції.

В даному злочинному угрупованні, каже Василь Джиджора, були чітко розподілені обов’язки: організатор розробив саму схему та координував її, а двоє інших відповідали за контроль над перевізниками, за погрози та вибивання коштів.

Рекетирством львів’яни займалися на території Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Франківської та Закарпатської областей.

Ліквідувати дане злочинне угруповання взялися працівники УСР спільно з слідчими Нацполіції Тернопільщини, бійцями КОРД під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

–  В січні  2020 року  було відкрите кримінальне провадження за статтею 189 частина 2. Ми почали документувати угруповання: були встановленні всі учасники та потерпілі, які сплачували гроші вимагачам. Задокументували погрози, зафіксували ряд передач грошей потерпілими і зібрані всі необхідні матеріали, аби довести їхню вину. – зазначив Василь Джиджора.

Затримали трьох фігурантів злочинних заробітків 1 жовтня при в’їзді у Львів. Саме там жертви вимагачів мали передати їм частину обумовленої суми – тисячу євро з п’яти необхідних. Така велика сума – це покарання за те, що перевізники не точно вказали вимагачам кількість рейсів, здійснених за межі України впродовж січня-травня.

Тривають слідчі дії з метою встановлення інших учасників групи, а також осіб, які сприяли діяльності даного угруповання.

рекет на кордоні

Читайте також:
У Польщі на фабриці загинув молодий українець

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*