Середа , 29.11.2023

Шукаємо роботу на Тернопільщині разом! – В яких сферах діяльності є можливість гарно заробити?

Кожен з нас хоч раз знаходився в пошуку роботи, і у кожного при цьому були свої обставини. Одні влаштовуються на роботу через кілька днів, інші шукають місце вигідного заробітку пару тижнів, а хтось перебуває в пошуку по півроку або навіть роками.

Найголовніше – подолати лінь, стримати амбіції і відкинути страх. Бажана робота навряд чи сама знайде вас, якщо ви не будете хоч щось для цього робити. Як не банально це звучить, але пошук роботи – це теж свого роду робота, тому поставитися до неї потрібно серйозно, якщо ви хочете домогтися результату. Адже як то кажуть, головний секрет успіху – це 10% таланту і 90% праці.

Тернопіль – відмінне місто, що розвивається, в ньому постійно потрібні фахівці. Як показує практика наявність вищої освіти і досвіду роботи необов’язкова умова при працевлаштуванні. Однак, як правило, це впливає на заробітну плату. Знайти роботу в Тернополі не складно, щодня безліч роботодавців з цього міста шукають собі робітників.

Способи пошуку роботи в Тернополі

Існує кілька способів пошуку роботи в Тернополі:

 • Державні центри зайнятості. Тут ви зможете скористатися інформаційним банком вакансій. Отримати індивідуальну консультацію, пройти профтестування. Послуги державні центри зайнятості надають безкоштовно.
 • Безпосереднє звернення до роботодавця. Можливості працевлаштування і рекламовані вакансії – це не одне і те ж. Ви не зустрічали оголошення компанії про підходящої для вас вакансії, але припускаєте, що вона там може бути? Тоді сміливо відправляйте свої резюме, краще з супровідними листами.
 • Газети і журнали регулярно публікують вакансії, в тому числі і для молодих фахівців і студентів. У багатьох газетах є розділ, присвячений побудові кар’єри. У ньому прояснюються тонкощі роботи в різних компаніях. Іноді буває корисно дізнатися, хто є хто на ринку, і вибрати підприємство, фірму в якій Ви хочете працювати.
 • Родичі, знайомі і однокурсники. Визначивши для себе, яку роботу Ви шукаєте, поясніть це всім навколо. Чим більше людей будуть допомагати Вам, тим краще. Періодично запитуйте про вакансії у друзів та однокурсників.
 • Інтернет. На сайтах можна не тільки знайти вакансії, але і залишити своє резюме, отримавши можливість знайти роботу не тільки в своєму регіоні. Також можна знайти описи посадових інструкцій того чи іншого фахівця. Найоптимальнішим способом пошуку роботи на сьогоднішній день будуть онлайн-дошки оголошень, з їх допомогою безліч працівників щодня знаходять собі підходящу вакансію.

Найбільш відвідуваним дошкою оголошень в Тернополі на сьогоднішній день є OBYAVA.ua з їх профільним розділом “Робота Тернопіль. На сайті представлено безліч робочих місць, працівники також розміщують тут свої резюме. Пошук вакансій на такому сайті – це найшвидший, найсучасніший спосіб пошуку роботи в Тернополі.

Необхідні фахівці в Тернополі

Проаналізувавши ринок праці Тернополя був складений рейтинг галузей з найвищою заробітної платою в місті:

 • Виробництво – 19871 грн;
 • Будівництво – 19054 грн;
 • Транспорт / Автосервіс – 16742 грн;
 • Домашній персонал – 15352 грн;
 • Інші робітничі професії – 14755 грн;
 • Туризм / Готелі / Ресторани – 13354 грн;
 • Телекомунікації / Зв’язок – 12457 грн;
 • Житлове комунальне господарство – 12110 грн;
 • Сільське господарство – 10860 грн;
 • Нерухомість – 10667 грн;

Як можна бачити вище – виробництво і будівництво, хоч і найскладніші, але добре оплачувані галузі. В звя’зку з ти що значна кількість працездатного населення Тернополя виїхала на заробітки до сусідної Польщи, попит на будівельні вакансії значно вирись навіт на фоні ситуації з COVID. Якщо працівнику необхідно багато грошей, то має сенс придивитися до цих вакансій.

Кращим варіантом пошуку роботи буде вибір галузі, наприклад будівництво або соціальні мережі, складання списоку з трьох-п’яти компаній, в яких ви хочете працювати. Не треба дивитеся відразу на безліч компаній. Зателефонуйте в обрані місця роботи, запропонуйте свою кандидатуру, виберіть відповідне для вас місце роботи

Мабуть, претендентам доводиться важче за всіх: конкуренція висока, на співбесіди запрошують небагатьох. Роботодавці не тільки уважно читають резюме (а значить, воно повинно бути оформлено на вищому рівні), але і запитують рекомендації, знайомляться з профілями кандидатів в соцмережах, вивчають їх професійні досягнення за відкритими джерелами (наприклад, публікацій про кандидата в ЗМІ). Для успішного працевлаштування необхідно бути завжди готовим до такої уваги.