Неділя , 07.03.2021

Польський суд виправдав українця, який зарізав агресивного грузина

В окружному суді Слупська (Поморське воєводство) закінчився судовий процес над 29-річним громадянином України та 39-річним громадянином Грузії. 

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на slupsk.naszemiasto.pl, обоє опинилися на лаві підсудних за участь у кривавій бійці з ножами, в якій було вбито 25-річного грузина, а самі підсудні – тяжко поранені.

Прокуратура вимагала для українця 12 років ув’язнення за скоєне вбивство та виплати 50 тисяч злотих на користь Центру допомоги жертвам злочинів. Для грузина – три роки і шість місяців позбавлення волі.

Однак суд встановив, що громадянин України діяв з метою самооборони. Через це засудив його до двох місяців позбавлення волі. Натомість громадянин Грузії за участь у бійці отримав покарання у вигляді 1 року та 8 місяців позбавлення волі.

Трагічний інцидент стався в березні 2019 року в одному з будинків у Глісно-Велькому (Поморське воєводство), де мешкали громадяни Грузії та України, які працювали на місцевому виробництві. Причиною цієї кривавої сутички став конфлікт між громадянином України та грузином, який в стані алкогольного сп’яніння почав чіплятися до українців, в основному до жінок.

Агресивного чоловіка намагався втихомирити наш співвітчизник. За даними окружної прокуратури Слупська, яка розслідувала справу, виникла бійка, під час як українець п’ять разів вдарив ножем свого опонента в область грудей та шиї. Той помер від втрати крові на місці.

Українець завдав також тяжких тілесних ушкоджень другому громадянинові Грузії, але й сам отримав поранення середньої тяжкості. Під час слідства було встановлено, що всі учасники бійки були під впливом алкоголю. Українець мав 0,26 проміле в крові, один з опонентів грузинів – 1,26, а другий – 1,3 проміле. На місці знайшли три закривавлених ножа.

Після бійки громадянин України попросив власника будинку, поляка, викликати швидку допомогу та поліцію. На суді він не визнав себе винним у вбивстві, пояснивши, що діяв з метою самооборони, адже саме грузини напали на нього.

Громадянин Грузії також не зізнався у скоєному, пояснивши, що він хотів лише запобігти конфлікту між співвітчизником та українцем.

Читайте також:
25 років тюрми – польський суд оголосив вирок у справі про вбивство двох заробітчан з Тернопільщини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*