Середа , 27.10.2021

У Тернополі помер відомий місіонер УГКЦ, священник Михайло Шевчишин

31 січня на 90-році життя відійшов у вічність священник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, відомий місіонер, проповідник, ієрей підпільної УГКЦ, отець-редемпторист Михаїл Шевчишин.

Михайло ШевчишинЦю сумну звістку повідомила прес-служба Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ.

За життя священник був відзначений премією за особливий внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, за благодійну діяльність та особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму. Відзнаку заснував у 2010 році Комітет із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Отець Михайло Шевчишин в часи підпільної діяльності Церкви проводив численні реколекції для священиків, монахинь та мирян. Займався вихованням молодих хлопців, які готувалися до священства або ж до монашого життя. У радянські часи був переслідуваний. За незалежної України нагороджений орденом Костянтина Острозького за визначні заслуги у розвитку соціальної сфери, благодійність та активну участь у реалізації соціальної політики в Україні.

Своїм життям о. Михайло утверджував непохитність віри священичим та місійним служінням як у часи радянського комуністичного режиму, коли УГКЦ перебувала у підпіллі, так і в часи Української незалежності – багаторічним вихованням та духовним проводом майбутніх священиків.

У понеділок, 1 лютого, у храм Успіння Пресвятої Богородиці в Тернополі відбудеться заупокійна літургія. Впродовж дня можна попрощатися з отцем Михайлом у храмі Успення. 2 лютого домовину перевезуть у Львів. Там же відбудеться і чин похорону.

Читайте також:
На Тернопільщині помер православний священник Роман Глубіш

Leave a Reply

Your email address will not be published.