Неділя , 18.04.2021

80 людей на день: як триває вакцинація проти коронавірусу на Тернопільщині

З отриманням перших доз проти коронавірусу в Україні розпочалася масова вакцинація. Не винятком є і Тернопільська область.

Як розповів Міністр МОЗ Максим Степанов, наразі триває перша хвиля вакцинації. За протоколом, спочатку щепити від Ковіду планують медпрацівників та основні групи ризику.

От тільки на ділі не все так просто.

Головною проблемою є недовіра населення до індійського препарату Covishield. Так, попри завчасно обіцяні цифри, станом на ранок 2 березня в Україні офіційно провакцинували лише 4905 людей (+1 764 за попередню добу). З-поміж них, лише 230 жителів Тернопільщини (80 осіб за 01.03).

Зважаючи на кількість доз (500 тисяч) та темпи щеплень, перша хвиля вакцинації в Україні може затягнутися.

Що стосується Тернопільщини, 16 тисяч доз область отримала вночі 25 лютого. Разом з препаратом медикам видали шприци, контейнери та відповідну літературу для рекламації. У ті дні також розпочалося навчання мобільних бригад, які власне й проводитимуть вакцинацію.

Першими у Тернополі від Ковіду щепилися 90 медпрацівників. Як заявила начальниця обласного управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, від вакцинації ніхто не відмовляється. Ба більше, є охочі для позачергового отримання дози.

Про вже вакцинованих та їхні відчуття від уколу дивіться у сюжеті «Суспільного».

Христина СЛОТА

Читайте також:
Коронавірус в Україні та на Тернопільщині сьогодні: статистика за 2 березня

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*