Вівторок , 31.01.2023

Стартувала найпрестижніша національна премія для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2021

25 березня 2021 року Громадська спілка «Освіторія» оголосила про старт п’ятого, ювілейного сезону найпрестижнішої національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine.

Переможець отримає 250 тисяч гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від «Освіторії».

Премія — частина світового руху Global Teacher Prize, «Нобелівки для вчителів», яку започаткував арабський мільярдер та філантроп Санні Варкі, щоб підкреслити важливість і визнання вчителів на найвищому рівні. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти — перша і єдина премія такого масштабу.

У 2017 році Громадська спілка «Освіторія» заснувала національну Премію в Україні, щоб відзначити внесок українських педагогів. Уже в перший рік Global Teacher Prize Ukraine було визнано найпрестижнішою серед 45 інших національних премій, а статус вчителя підвищився в очах кожного шостого українця. Пауль Пшенічка, переможець 2017 року став першим учителем, який виступив із промовою у Верховній Раді та увійшов до ТОП-100 найвпливовіших українців. Відтоді щороку національні видання почали включати педагогів до таких рейтингів.

За 4 роки у Премії взяло участь більш ніж 8500 учасників з усієї України. Цього року про старт нового сезону Global Teacher Prize Ukraine оголосили українські полярники Національної антарктичної станції “Академік Вернадський”, подякувавши вчителям та закликавши українців відзначити їх роль. Організатори Премії упевнені: учителі заслуговують на таку увагу і повагу, адже саме вони створюють фундамент для розвитку держави.

Зоя Литвин, засновниця Громадської спілки «Освіторія» та національної премії Global Teacher Prize Ukraine: «Цього року Україна святкує 30 років Незалежності та відзначатиме свої здобутки. Ми хочемо, щоб країна не забувала: за кожним великим досягненням стоїть вчитель. За станцією “Академік Вернадський” в Антарктиді, за перемогами на Євробаченні та на Олімпіадах, за українцями в NASA та українськими компаніями у Кремнієвій долині. Відзначимо тих, хто надихнув, навчив, виховав наших науковців, спортсменів, артистів, бізнесменів та громадських діячів. Закликаю кожного українця згадати про тих, хто стояв на початку його чи її успіху».

Учительський «Оскар», як ще іноді називають Премію, має на меті не лише прославити вчителів, а й створити їм майданчик для впливу. Щороку фіналісти Премії обговорюють із Президентом України та Міністром нагальні питання освіти, створюють власні громадські організації та літні школи для молодих колег, працюють із місцевою владою та громадами. Василь Дяків, переможець 2020 року, увійшов до Консультативної Ради з питань сприяння розвитку системи середньої освіти при Президентові України.

«Сучасний вчитель — це людина, яка здатна донести дітям усю багатоманітність світу, з його викликами та перемогами, невдачами та успіхами, сумнівами та цінностями. Тільки через душевну щирість учителя дитина по краплині буде вбирати той досвід для свого успіху», — відзначив Василь Дяків.


Про українських учасників Премії знають і у світі: минулого року одразу двоє українців Олександр Жук та Наталя Гладких увійшли до 50 найкращих учителів планети, а мелітопольська школа, де працює переможниця 2019 року Наталя Кідалова, потрапила до ТОП-100 шкіл світу.

Переможець світової премії Global Teacher Prize 2020 Ранджит Дісалі, який розділив винагороду в 1 мільйон доларів США із рештою фіналістів, також привітав українських вчителів та закликав їх подаватись на Премію і розказати про себе світові, наголосивши: «Ключ до усього — повага до ідей та статусу вчителювання».

Подати заявку на участь може кожен учитель до 1 серпня на сайті Премії globalteacherprize.org.ua. Номінувати улюблених педагогів можуть також учні, батьки, колеги та рідні. Переможця оголосять 2 жовтня 2021 року у Міжнародний день учителя.

Інформаційна довідка:

Global Teacher Prize — це світова щорічна «Нобелівська премія для вчителів», започаткована мільярдером Санні Варкі у 2014 році, щоб привернути увагу до того, наскільки важливі педагоги. У 2020 році одразу двоє українців увійшли до рейтингу 50-ти найкращих вчителів світу. Головний приз — 1 мільйон доларів США — здобув учитель початкових класів Ранджит Дісалі з Індії. Він став першим переможцем, який розділив половину винагороди між рештою фіналістів.

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала Громадська спілка «Освіторія» у 2017 році з метою відзначити внесок українських вчителів у суспільство та підвищити престижність професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації освітніх проєктів від «Освіторії». Гасло премії — #вчителіважливі.

Громадська спілка «Освіторія» — це неприбуткова громадська спілка, яка розвиває освіту в Україні, створює інноваційні школи й програми, навчає вчителів та управлінців освіти, видає сучасне освітнє медіа та надає доступ до якісної освіти малозабезпеченим дітям. Засновником національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine є «Освіторія».

Читайте також:
Викладач з Тернопільщини став найкращим вчителем 2020 року в Україні

Leave a Reply

Your email address will not be published.