Четвер , 25.07.2024

ТОП-5 найбагатших мерів України

Майно в Криму, власні гелікоптери, подарунки від дітей та акції на Кіпрі

Закінчився березень і на українців чекає чергове розчарування. Ми зможемо побачити, що надбали за рік найбагатші чиновники України. Мільйони гривень і доларів готівкою, колекції картин, годинників та колекційного алкоголю, сотні квартир та десятки тисяч гектарів землі.

Такі декларації оприлюднюють депутати, урядовці, керівники державних підприємств. Наразі починаємо рахувати гроші мерів українських міст. На які гроші «виживали» в 2020 році очільники українських міст. Формуємо ТОП-5 найбагатших мерів.

1. Мер Києва: Столичний мільйонер-боксер

Станом на 31 березня 2021 року на сайті НАЗК ще не була оприлюднена декларація про доходи міського голови Києва Віталія Кличка. Але аналізуючи минулорічну декларацію та інші матеріали, можна однозначно підтвердити, колишній боксер залишається найбагатшим мером України.

Так Віталій Кличко щороку декларує багатомільйонні доходи у гривнях. При цьому основний вид доходу не зарплата, а роялті. Тобто мера Києва досі «годує» майно та акції, на які він заробив під час спортивної кар’єри.

2. Мер Чернігова: «золоті» гаражі доларового мільйонера

На «почесному» другому місці найбагатших мерів України розташувався доларовий мільйонер, який керує українським Черніговом. Мова йде про Владислава Атрошенка.

Тільки у задокументованій власності Владислава Атрошенка – 8 га землі, десятки підприємств, кілька маєтків, квартири у Чернігові та Києві.

А його автопаркові позаздрять деякі олігархи: наприклад, БМВ 2017 року, що коштує 4 млн грн, або Ренджровер вартістю 5 з половиною «лямів», чи Мерседес Брабус, ціна якого просто космічна.

Понад те, один золотий годинник мера коштує 1,2 мільйона гривень, а подібних у його колекції – щонайменше п’ять.

Але особливо вразило українців навіть не машини, золоті годинники та мільйони, а так звані машиномісця: одне вартістю 1 200 000 гривень, інше – майже 1,5 мільйона гривень. Ось такими «золотими» гаражами володіє мер Чернігова.

3. Мер Дніпра: майно у Криму, власний вертоліт і квиток у космос

До трійки «лідерів» мерів-товстосумів увірвався з мер Дніпра, який шокував власними статками та доходами. Так, Борис Філатов задекларував за 2020 рік квартири, земельні ділянки, автопарк елітних машин і коштовні прикраси. І найголовніше майно в окупованому Криму.

З об’єктів нерухомості Філатов вказав, що з 2004 року володіє квартирою у Дніпрі площею в 279,6 кв. м. Вартість квартири – 653 тисячі грн.

Ще дві квартири записані на його дружину Марину Філатову – в Києві (212 кв. метрів за 2 млн грн) і в Дніпрі (824 кв. метра за 731 тис грн).

Крім того, Філатов з 2014 року також володіє житловим будинком і прибудинковою територією в Дніпропетровській області (1395 кв. метрів). У спільній власності у подружжя значиться одна земельна ділянка в Дніпропетровській області (1378 кв. метрів). Ще чотири ділянки і один житловий будинок – на ім’я дружини. Ще три – на ім’я Філатова.

Крім того, мер Дніпра вказав, що з 2004 року володіє нежитловим будинком у Криму (Берегове, Ялта).

Філатов також задекларував п’ять елітних годинників (марок Breguet, Cartier, Officine Panerai, Audemars Piguet, Atmos).

Крім того, мер Дніпра вказав, що з 2009 року володіє квитком на суборбітальний політ в космос (вартість 1,4 млн грн). Також у Філатова є гідроцикл, вітрильне судно і вертоліт Eurocopter (AS350B2, вартість – 800 тис грн).

4. Мер Одеси: гігантський подарунок доньки та власні заводи

На 4 місці опинився скандальний мер Одеси, проти якого неодноразово відкривали кримінальні справи. Можливо це стало причиною, чому він переписував майно та акції на маму, а від доньки отримував грошові подарунки.

Геннадій Труханов задекларував за 2020 рік 267 тисяч гривень зарплати, колекцію годинників, а також цінні папери.

З нерухомості Труханов з 2007 року володіє квартирою в Одесі (131 кв. метр), а також спільно з матір’ю Марією Дмитрівною житловим будинком в Одесі (252 кв метра) і земельною ділянкою. Також значиться ще одна квартира зі спільною правом власності з колишньою цивільною дружиною Тетяною Колтуновою і дочкою Алісою.

Мер Одеси задекларував колекцію елітних годинників: Rolex, Ulysse Nardin, Patek Philippe, Breguet, A. Lange & Sohne. Вартість годинника не вказана. Його мати володіє годинами Bovet, а також колекцією прикрас з дорогоцінним камінням (каблучки, сережки, підвіска).

Труханов і його мати з 2003 року володіють великою кількістю цінних паперів (акції «Одеського нафтопереробного заводу» і товариства «Комуненерготранс» і облігації).

Також мер зазначив «подарунок у негрошовій формі» від старшої дочки Катерини, вартістю 600 тис грн. При цьому мати Труханова зберігає готівкою понад 1 мільйон грн, а також гроші на рахунках.

5. Мер Полтави: Мільйони доларів готівки та акції на Кіпрі

Останнє місце у ТОП-5 найбагатших українських мерів «виборов» міський голова Полтави Олександр Мамай.

Згідно його декларації за 2020 рік, чиновник володіє двома легковими автомобілями ГАЗ 1963 та 1967 років випуску, вантажівками ГАЗ 1993 і 1995 років, а також двома причепами. На матір Мамая записана квартира в Полтаві площею 47,6 кв. метрів.

Вказав також мер 2000 цінних паперів на Кіпрі. Решту грошей мер зберігає в готівці: 720 тис. доларів і 40 тис. грн. У його матері є 900 тис. доларів і 6,7 млн грн.

А що ж у рідному Тернополі?

Міський голова теж подав декларацію про доходи за 2020 рік.

Сергій Надал вказав, що він разом з ще чотирма родичами в рівному співвідношенні володіє квартирою у Тернополі (площею в 58 кв. метрів). Ще одна квартира у Тернополі (61 кв. метр) записана тільки на нього. За дружиною Надала Оленою спільно з дочкою значаться житловий будинок і земельна ділянка у Тернопільській області.

У декларації Надала не значаться жодні цінні папери або цінне майно.

За 2020 рік Сергій Надал на посаді мера Тернополя отримав 898,6 тисяч гривень зарплати. Також він мав дохід від відсотків у банку – 1825 грн.

При цьому дружина мера Тернополя, будучи підприємцем, за рік заробила понад 2 млн грн.

Мер Тернополя також указав, що у нього є гроші на банківських рахунках. У Приватбанку – 190 тисяч гривень і УкрСиббанк – 126 тисяч гривень. Готівкою Надал зберігає 300 тисяч гривень, 20 тисяч доларів і 15 тисяч євро.

Поза конкуренцією – Президент України

Доходи президента Володимира Зеленського та членів його родини за 2020 рік склали понад 22 мільйони 747 тисяч гривень. З них майже 13,5 мільйонів родина отримала від продажу нерухомості. Також президент задекларував роялті у розмірі понад 4,6 мільйона гривень.

Ще понад 2,6 мільйона родина Зеленського отримала від надання майна в оренду. Також отримала відсотки за депозитами та облігаціями внутрішньої державної позики на суму 442 тисячі гривень.