Вівторок , 05.12.2023

Реакція на трагедію у Глещаві: Аваков назвав підозри необґрунтованими

Слідство у справі про напад п‘ятьох нетверезих молодиків на будинок ветерана АТО буде передано в Головне слідче управління Національної поліції.

Про це сьогодні, 6 травня, заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

“Вважаю передчасним та необґрунтованим пред’явлення підозри 24-річному ветерану АТО, який був вимушений застосувати холодну зброю для самозахисту після того, як до нього, до його домівки, прийшли п’ятеро нападників, один із яких пізніше загинув від отриманих поранень. Життя людини безцінне, і ніхто немає права зазіхати нього”. – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що право на самооборону та захист свого житла, крім випадку перевищення меж необхідної самооборони, – кожному гарантоване Законом. І додав, що слідство цього інциденту буде передане до Головного слідчого управління Нацполіції.

Він також повідомив, що слідчі звернуться до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту – на особисте зобов’язання.

Довідково: стаття 36, пункт 5 Кримінального кодексу: Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

Читайте також по цій темі:
На Тернопільщині атовець, захищаючи себе та матір, смертельно травмував одного із шести нападників