Четвер , 09.02.2023

Треба трактористів: на Гусятинщині після профнавчання працевлаштували 20 безробітних

Два десятки трактористів з Гусятинщини після попереднього профнавчання працевлаштовані на місцевих с/г підприємствах.

Про це сьогодні, 12 травня, повідомили у Тернопільському обласному центрі зайнятості.

Так, в березні 2021 року Гусятинська районна філія Тернопільського обласного центру зайнятості спрямувала 20 безробітних краян, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень тракториста, у Борщівський агротехнічного коледжу на навчання за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії Н.

Як свідчить практика, роботодавці у с/г сфері високо цінують працю механізаторів широкого профілю, пропонуючи їм вищу заробітну плату. Саме таких фахівців готують у згаданому закладі освіти, адже його сучасна матеріально-технічна база дозволяє здійснювати відповідне навчання.

Слухачі курсу вивчили технологію виконання с/г робіт; будову, експлуатацію, технічне обслуговування, ремонт самохідних машин із захисту рослин, меліоративних та інших машин; особливості виконання робіт з внесення пестицидів, гербіцидів та інших засобів захисту рослин; правила охорони праці, виробничої санітарії, особистої гігієни, пожежної безпеки під час внесення хімічних засобів захисту рослин, меліоративних та інших робіт.

Практичну частину профпідготовки безробітні пройшли на сільськогосподарських підприємствах Гусятинщини: ПСА “Нічлава”, ПАП “Аркадія”, ПП “Вікнини”, СГ ТОВ “Сидорівський Бровар”, ПП “Оберіг” та ін. Вони навчилися виконувати с/г роботи згідно з вимогами агротехніки та агротехнології; меліоративні роботи на самохідних і причіпних меліоративних машинах; проводити регулювання та техобслуговування цих машин.

Усі студенти успішно склали іспит, отримали свідоцтва про присвоєння їм робітничої кваліфікації та посвідчення трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорії Н.

На сьогодні, уже колишні безробітні, працевлаштовані на згадані підприємства.

До слова: профнавчання безробітних організовується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на замовлення роботодавців та здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі, в навчальних закладах Державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців – замовників кадрів.

Читайте також:
Кабмін позбавив субсидій сім’ї безробітних і заробітчан

Leave a Reply

Your email address will not be published.