Вівторок , 07.12.2021

Куди тернополянам можна буде витратити “тисячу Зеленського” для вакцинованих

Учора президент України Володимир Зеленський анонсував “преміювання” кожного вакцинованого українця тисячею гривень. Кошти можна буде отримати через додаток “Дія” з 19 грудня.

Президент, щоправда, натякнув, що за ці гроші можна буде придбати лише певний перелік товарів і послуг, як, наприклад, абонемент до спортзалу чи фітнес-клубу, проїзд у поїзді чи автобусі або квиток до кінотеатру.

Наразі точного переліку того, що запропонують за “вакцинну тисячу” немає. Прессекретар президента Сергій Нікіфоров сьогодні у коментарі “Українській правді” трішки привідкрив завісу таємничості.

“Ключове насправді тут – це не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма з підтримки бізнесу, просто вона є опосередкованою. Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по друге – це ж не живі гроші їх не можна буде витратити на горілку і цигарки.

Це буде – поки не скажу за технічне рішення – але це буде в тому чи іншому вигляді якийсь сертифікат, цифровий ваучер чи депозит, чи щось на кшталт того, який можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів”, — сказав Нікіфоров.

Він уточнив, що перелік послуг сформували таким чином, щоб підтримати послуги, які найбільше, на думку влади, постраждали від пандемії коронавірусу і карантинних обмежень.

Речник президента додав, що наразі не може розповісти технічні деталі надання цієї тисячі, бо “президент поки що лише анонсував це”, і час запуску акції, але нагадав, що Зеленський озвучив дату 19 грудня.

За словами Нікіфорова, тисячу можна буде витратити на якісь культурні заходи, театри, концерти, книги, кіно, туризм (переїзди по Україні).

Він також пояснив, що людина за цим “сертифікатом” чи “депозитом” зможе обрати кілька послуг (в рамках 1 тисячі гривень – ред.) – наприклад, поїхати в інше місто, де відвідати музей чи виставу, чи інший культурний захід.

Читайте також:
Коронавірус на Тернопільщині сьогодні: статистика станом на 16 листопада