Вівторок , 07.12.2021

У Тернополі п’яний водій помінявся місцями з пасажиром, але таки отримав 17000 грн штрафу

Тернопільський міськрайонний суд призначив покарання для водія, який керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Як вбачається із матеріалів справи, факт порушення було зафіксовано поліцейськими 19 липня цього року у Тернополі. Ввечері, близько 23.00, на вулиці Корольова патрульні зупинили водія легкового автомобіля марки “Хонда”, який перебував за кермом з явними ознаками алкогольного сп’яніння.

Після зупинки поліцейськими водій встиг помінятися місцями з пасажиром і спочатку стверджував, що не керував автомобілем. Однак згодом він все ж таки визнав факт керування транспортним засобом.

Від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки водій “Хонди” категорично відмовився. Також відмовився і проїхати для огляду у медичний заклад.

Отож на порушника склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (нетверезе керування транспортним засобом).

У судове засідання водій не з’явився, подав клопотання з проханням перенести розгляд справи у зв’язку із хворобою.

Однак зважаючи на відсутність доказів поважності причини неявки, а також зважаючи на те, що розгляд справи уже кілька разів переносився, суд відхилив це клопотання і приступив до розгляду справи без присутності на засіданні особи, яка притягується до відповідальності.

У процесі вивчення матеріалів справи суд звернув увагу і на відеозапис з місця події, наданий патрульними поліцейськими. На представленому відеозаписі підтверджується факт водіння автомобілем особою, що притягується до відповідальності.

Відтак, Тернопільський міськрайонний суд постановив водія автомобіля марки “Хонда” визнати винним у вчиненні порушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 1 рік.

Андрій ЗІНЧУК

Читайте також:
Понад 2 проміле: у Тернополі черговий п’яний водій хотів відкупитися від патрульних (ФОТО)