П’ятниця , 28.01.2022

У Польщі виправдали українку, яка вбила співмешканця ножем

Окружний суд у Познані виправдав громадянку України, яку звинувачували у вбивстві співмешканця.

Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням наwnp.pl, суд вирішив, що українка, схопивши ножа й вдаривши ним співмешканця, діяла в рамках необхідної самооборони.
Після винесеного рішення жінку випустили з тимчасового арешту, де вона весь час перебувала, поки тривали досудове слідство й сам судовий процес. Почувши вердикт, українка зі сльозами на очах подякувала суду. Навіть її адвокат зазначив, що не сподівався на такий успішний фінал.
Водночас рішення Окружного суду в Познані ще може бути оскаржене у вищій інстанції. Якщо, звісно, прокуратура вирішить подати апеляцію. Однак зараз громадянка України вільна й може поїхати на батьківщину на свята, де має малолітню дитину.
Історія, через яку судили жінку, трапилася в серпні 2020 року в населеному пункті Стеншев (Великопольське воєводство) пізно ввечері. Під час домашньої сварки на той момент 31-річна українка схопила ножа й кілька разів ударила ним свого співмешканця в область грудної клітки. Від отриманих травм 38-річний чоловік, також громадянин України, помер.
Прокуратура вимагала 9 років в’язниці для українки. За словами адвоката, це могло бути пов’язане з тим, що на момент інциденту в її організмі був алкоголь. Однак з матеріалів слідства випливає, що сварку почав саме співмешканець: коли жінка повернулася додому дещо нетверезою, він двічі ударив її в область голови. Свідками інциденту були ще двоє чоловіків, але вони ніяк не відреагували й не намагалися зупинити побиття. Тоді жінка, піднімаючись з підлоги, схопила ножа, який лежав на краю стола, й ударила ним агресивного співмешканця.
“Обвинувачена опинилася в ситуації, яка загрожувала її здоров’ю або навіть і життю. Перевага потерпілої сторони в силі та масі тіла була настільки велика, що суд вирішив, що тут не може йтися про перевищення меж необхідної самооборони. Обвинувачена обрала той спосіб самооборони, який був ефективним”, ~йдеться в рішенні суду.