Неділя , 14.07.2024

Нацкомісія підняла вартість холодної води для тернополян та по всій Україні

Вартість води зросте у 45 українських містах з населенням понад 100 тисяч

Нацкомісія

В Україні вже з 1 січня подорожчає вода. Відповідне рішення прийняла Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Відтак вартість водопостачання зросла у 45-ти містах України. Окрім обласних центрів, послуги водоканалів подорожчали в містах, де нараховується понад 100 тисяч споживачів.

Чому зросла ціна?

У державній комісії пояснюють, що потреба в коригуванні тарифів на холодну воду назрівала ще із літа. Тоді майже у 2 рази піднялася вартість електроенергії для комунальних підприємств. Подібні заяви неодноразово лунали і з уст представників профільних міністерств українського уряду.

На вартість електроенергії у тарифах на холодну воду припадає 40 відсотків від їх загальної суми. Тому це автоматично збільшує вартість тарифів. Таким чином із 1 січня 2022 року один кубометр (1000 літрів) води для тернополяна вартуватиме 36 гривень 70 копійок.

Тернопіль стримував зростання тарифів

“Тернопільводоканал” з серпня 2021 стримували зростання тарифів на холодну воду. Підприємство щодня витрачало понад 300 000 гривень власних коштів на покриття різниці вартості електроенергії, адже практично усе устаткування потребує електроживлення.

Тернопіль отримує воду у мережі з підземних родовищ, що вимагає додаткових витрат. Натомість більшість міст України отримують воду з річок. Це також один з чинників, що впливає на кінцеву ціну. Таким чином, «Тернопільводоканал» свідомо працював на межі банкрутства, щоб стримати підвищення тарифів.

Читайте також:
Із 1 січня у Тернополі подорожчає вода: до 36,70 грн за кубометр