Неділя , 21.07.2024

Сергій Надал: Тернопіль може стати порятунком для підприємств з територій, де ведуться бойові дії

Міський голова Тернополя розповів, як запускається економіка воєнного часу.

Сергій Надал

Тернопіль працює та будує економіку воєнного часу. Підприємства відновлюють роботу, сплачують податки та зарплатню працівникам. Банки готові кредитувати бізнес. Всі розуміють, що під час війни надходження до бюджету – це забезпечення нашої армії.

І кожен, хто працює у цей важкий для нашої країни час, своєю роботою підтримує армію. Про це у своєму відеозверненні заявив міський голова Тернополя Сергій Надал. Також мер наголосив, що місцева влада готує необхідну інфраструктуру для роботи підприємств з територій, де ведуться бойові дії. Також готується система сприяння для евакуйованого виробництва.

Економічний фронт

Міський голова подякував підприємцям, які відновили роботу.

«Сьогодні, коли наші воїни мужньо боронять кожен сантиметр святої української землі від ворога, дуже важливо втримати економіку. Запустити виробництва. Відновити та створити нові робочі місця. Сформувати і розвинути український тиловий «економічний фронт», який також дуже важливий для перемоги над ворогом. Тому я дякую усім підприємцям, представникам бізнесу, виробництвам, які відновили свою роботу. І закликаю решту підприємців: необхідно відновлювати роботу бізнесу, створювати робочі місця, сплачували податки, підтримувати економіку нашої країни і цим допомагати армії», – заявив Сергій Надал.

Разом відновимо економіку

Мерія робить все можливе, щоб сприяти підприємцям.

«Відбулася зустріч з підприємцями та виробниками. Поспілкувались про кредитування бізнесу в умовах воєнного стану. Звичайно під час війни працювати складно. Є проблеми з логістикою, доступ до сировини, запчастин, комплектуючих. Але у тернопільських підприємців є рішучість та наполегливість для вирішення цих проблем. Тернопільські банки готові кредитувати виробництва. Мерія прийняла рішення, що підприємці Тернопільської громади будуть звільнені від сплати за оренду комунальних приміщень. Ми всі розуміємо: чим швидше сформуємо потужну тилову економіку, тим швидше здолаємо ворога», – зазначив Сергій Надал.

Також міський голова запросив у Тернопіль український бізнес зі сходу, півдня та півночі України

«Підприємства, які через бойові дії не можуть продовжувати свою робота на сході, півдні та півночі України можуть працювати заради українців та нашої держави у Тернополі. Тернопіль може стати містом порятунку для підприємців та підприємств з цих територій. Тут є працьовиті та відповідальні люди, Тернопільські професійно-технічні училища готові для навчання працівників, які потребують підприємства. Зі свого боку міська влада Тернополя підготувала базу земельних ділянок та приміщень  для ведення бізнесу та систему податкового сприяння для евакуйованого бізнесу», – підсумував Сергій Надал.

Читайте також:
Сергій Надал: Чим швидше сформуємо потужну тилову економіку, тим швидше здолаємо ворога