П’ятниця , 14.06.2024

Побачив поліцію і сам зупинився: водій “Фольксвагена” за нетверезу їзду отримав 34000 грн

Тернопільський міськрайонний суд призначив покарання для водія, який повторно впродовж року керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Як зазначається у матеріалах справи, факт порушення було зафіксовано 23 вересня 2022 року. Поблизу села Великий Ходачків колишнього Козівського, а тепер Тернопільського району працівники поліції виявили водія автомобіля “Фольксваген Пассат”, який керував транспортним засобом з явними ознаками алкогольного сп’яніння.

Від проходження огляду на стан сп’яніння керманич “Фольксвагена” на місці зупинки та у медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Вказане порушення вчинено повторно впродовж року.

Відтак, на водія “Фольксвагена” склали адміністративний протокол за ч. 2 ст. 130 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння).

У судовому засіданні чоловік, якого притягували до відповідальності, своєї провини не визнав. Пояснив, що того дня за кермом автомобіля перебувала його дружина, вони їхали разом до Тернополя. По дорозі посварилися, оскільки він зробив дружині зауваження з приводу керування авто. Вона розсердилася, зупинила транспортний засіб, вийшла з салону і далі поїхала до Тернополя рейсовим автобусом. Чоловік залишився біля машини сам, де й його ні в чому не винного застали поліцейські.

У судовому засіданні дружина водія підтвердила цю версію і також додала, що коли до неї зателефонував працівник поліції, то вона відповіла, що автомобілем не керувала, бо була сердита на чоловіка. Потім вона прибула у відділ поліції і через образу на чоловіка під час складання адмінпротоколу також стверджувала, що автомобілем не керувала.

Втім, поліцейські до матеріалів справи долучили відеозапис, на якому зафіксовано зізнання чоловіка у керуванні транспортним засобом.

Так, на лінію 102 того дня надійшло повідомлення про те, що дорогою Золотники-Городище-Тернопіль у напрямку обласного центру їде автомобіль “Фольксваген Пассат” зеленого кольору, водій якого позбавлений права керування транспортними засобами. Вказаний автомобіль поліцейські виявили поблизу села Великий Ходачків.

Біля авто стояв чоловік, на якого і склали адмінпротокол, інших осіб не було. На відео з нагрудної камери поліцейського зафіксовано діалог правоохоронця і порушника.

“Хто їхав машиною?” – запитує працівник поліції.
“Я їхав”. – відповів чоловік, який стояв біля авто.
“Коли?” – запитує поліцейський.
“Та во вас побачив і встав”. – пояснив водій.
“Чого встав?” – питає поліцейський.
“Того, що прав не маю”. – такою була відповідь.
“Ну, а нащо вставати?”. – допитувався поліцейський.
“Бо дальше вже не хотів їхати”. – відповів водій.

Отож, дослідивши матеріали справи, Тернопільський міськрайонний суд постановив водія автомобіля “Фольксваген Пассат” визнати винним у вчиненні порушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, і призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 34000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 3 роки.

Водій не погодився із цим рішенням і подав апеляційну скаргу, однак апеляційний суд відхилив її, залишивши рішення суду першої інстанції без змін.

Читайте також:
У Кременці водій “копійки” за нетверезу їзду отримав 34000 грн штрафу