П’ятниця , 21.06.2024

Щити поверхові: особливості виготовлення

Один із найважливіших елементів електромережі багатоквартирного будинку — поверхові щити.

Вони відповідають за розподілення енергії між окремими приміщеннями, діагностику обладнання та контроль показників споживання. Саме через таку багатофункціональність до них висуваються особливі вимоги, про які ми розкажемо більш докладно.

Якісні матеріали

Щити поверхові мають вироблятися з листової неіржавної сталі, стійкої до впливу вологи та агресивних хімікатів. Мінімальна товщина має становити:

  • для корпусу — 0,8 мм;
  • для дверцят — 0,6 мм;
  • для трифазних моделей — від 1 мм;
  • для кріплень DIN-рейок — від 2 мм.

Вимоги можуть змінюватися залежно від умов експлуатації та допустимого навантаження. Наприклад, у деяких галузях промисловості допускається використання боксів із товщиною стінок не менше 3 мм.

Наявні стандарти не висувають вимог до способів виготовлення боксів. Однак слід віддавати перевагу моделям, які виробляються на станках із числовим програмним керуванням. Вони мають набагато менші похибки, тому продукція немає суттєвих дефектів.

Пожежна безпека

Виробництво електрощитового обладнання вимагає дотримання суворих норм. Для фарбування боксів допускається використання тільки негорючої порошкової фарби. У моделях, призначених для внутрішнього монтажу, її наносять в один шар, для зовнішнього — мінімум в три.

Зручний доступ

Згідно з чинними нормами, електрощит має комплектуватися дверцятами, що відчиняються не менше, ніж на 95°. Компанія «Генезіс» пропонує також моделі з кількома відсіками. Такі бокси дають змогу відокремити лічильники та низьковольтне обладнання, наприклад інтернет-роутери чи системи відеоспостереження. Це значно спрощує діагностику та обслуговування техніки, а також дає змогу знімати показники споживання, не втручаючись у роботу розподільчого обладнання.

Достатній обсяг внутрішнього простору

Електрощити відрізняються за розміром. Насамперед він залежить від кількості квартир на поверсі. Компанія «Генезіс» пропонує бокси, розраховані на обслуговування 2–8 приміщень. Окрім того, можна замовити нестандартні варіанти, згідно з проєктною документацією будинку.

При цьому обсяг внутрішнього простору залежатиме як від кількості обладнання, так і від його характеристик. Що більша потужність, то більше автоматичних вимикачів, реле, пристроїв захисного вимкнення та діагностичних приладів знадобиться. Окремо слід розглядати щити для трифазних електричних установок. Вони повинні надавати набагато більше місця для розводки дротів.