Субота , 20.07.2024

Освіта в Польщі: переваги навчання та правила вступу

Навчання в Польщі є цікавим варіантом для українців, що бажають здобути якісні знання та навички.

Європейська освітня система пропонує бакалаврські, магістерські та докторські програми в різних галузях знань. Українські студенти мають можливість обирати серед широкого спектра факультетів та спеціальностей. Якщо Вас цікавить освіта в Польщі, перейдіть за посиланням https://proekt-obk.com/ та більш детально ознайомтеся з усіма перевагами такої можливості.

Що потрібно для вступу в польський вуз

Абсолютно всі українці, що закінчили середню школу, можуть претендувати на вищу освіту в Польщі після 11 класу. Для абітурієнтів існують певні вимоги та процедури, які потрібно виконати для подання офіційної заявки. Основні кроки включають наступне:

 1. Вибір закладу та програми. Перш за все, Вам потрібно вибрати польський університет та спеціальність, яка Вас цікавить. Розгляньте різні вузи, їх пропозиції з навчання та вимоги до абітурієнтів.
 2. Вимоги. Кожен університет має власні вимоги до вступу, які можуть включати:
 • результати ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) або інших стандартизованих тестів;
 • оцінки за попередню освіту (якщо Ви претендуєте на післядипломну освіту в Польщі);
 • знання польської або англійської мови.
 1. Подання заявки. Після вибору університету та спеціальності Ви повинні подати запит до приймальної комісії. Якщо Ви не знаєте, що потрібно для вступу в Польщу, зверніться до кваліфікованих спеціалістів. Зазвичай всі умови описані на офіційних джерелах навчальних закладів. Подання запиту відбувається через електронну систему вузу або іншим способом.
 2. Вступні випробування (якщо потрібно). Деякі університети можуть вимагати складання додаткового екзамену або проходження співбесіди. Все про вступ до Польщі Ви зможете дізнатися на сайті https://proekt-obk.com/page/paket-dokumentiv-dlja-vstupu-do-vnz.
 3. Отримання рішення про прийняття. Після розгляду Вашої заявки та проходження всіх вимог, університет повідомить Вас про рішення щодо Вашого прийняття. Якщо Вас приймають, Вам будуть надані інструкції щодо реєстрації та подальших кроків.

Важливо зазначити, що у кожного університету вимоги та процедури можуть відрізнятися. Якщо Ви не розумієте, як поступити в Польщу самостійно, скористайтеся професійною допомогою агенцій. Рекомендуємо перевірити офіційний веб-сайт конкретного навчального закладу, до якого Ви плануєте подати заявку, для отримання докладної інформації щодо вимог та процесу вступу для українських студентів.

Підготовка до вступу – «zerówka»

Передвступна підготовка («zerówka», «зерувка») є особливою програмою, що допомагає абітурієнтам підготуватися до вступного екзамену або сконцентруватися на конкретній галузі знань, перед тим як почати навчання в університеті.

Така підготовка може бути корисною для студентів, які прагнуть збільшити свої шанси на прийняття до вищого навчального закладу або для тих, хто відчуває потребу у підтримці у вивченні конкретних предметів або дисциплін.

Деякі університети в Польщі пропонують курси, які можуть тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Ці курси можуть бути спрямовані на підготовку до вступних іспитів, доповнювати академічні знання або розвивати певні навички, які необхідні для конкретної спеціальності.

«Зерувка» може охоплювати такі аспекти:

 • Підготовка до вступних іспитів. Якщо для вступу до Польщі треба скласти іспити, ця підготовка може надати студентам необхідні знання та навички для успішного складання цих іспитів.
 • Академічна підтримка. Курси можуть надати додаткову підтримку в певних академічних дисциплінах, таких як математика, фізика, хімія або інші предмети, залежно від спеціальності, на яку Ви плануєте вступати.
 • Розвиток мовних навичок. «Зерувка» допоможе іноземним абітурієнтам удосконалити мовні навички та підготуватися до викладання та навчання у польському середовищі.
 • Орієнтація у вищому навчальному закладі. На курсах можна отримати відомості про особливості вищої освіти в Польщі, культурні аспекти, кампусні умови та іншу корисну інформацію для успішного адаптування до нового середовища.

Передвступна підготовка може відрізнятися в залежності від конкретного університету та програми. Для уточнення деталей програм звертайтесь до представників навчального закладу.