Вівторок , 25.06.2024

Оптимізація простору: як обрати розмір столу для ефективного використання робочого середовища

Незалежно від того, чи проводите ви за робочим столом чотири години на тиждень або сорок, ваше робоче місце – це ваш особистий стиль, рівень продуктивності та рід діяльності.

Це може бути невеликий простір в офісі або особистий домашній кабінет. Хоча технічні характеристики та функціональність основи стола є важливими, ми часто не звертаємо увагу на найбільш помітний та естетично важливий елемент нашого робочого простору – стільницю. Варіанти поверхонь варіюються від недорогих ДСП до люксових дерев’яних конструкцій на замовлення. Знайти робочий стіл, який відповідає вашим вимогам та стилю, може бути непросто, тож ось кілька порад щодо вибору правильної поверхні, яка відповідає вашим індивідуальним потребам.

Як правильно визначити розміри стола та яку роль вони відіграють в створенні продуктивної робочої атмосфери та загальної естетичної привабливості

Розмір має велике значення та забезпечує комфорт, безперебійний робочий процес та легкий доступ до необхідних інструментів. Просторий стіл має достатню площу для розміщення основних робочих матеріалів, таких як комп’ютер, документи та інше офісне приладдя, а компактний варіант найкраще підходить для невеликих приміщень або домашніх офісів, оптимізуючи наявний простір. Тому перш ніж вибрати розміри стола, орієнтуйтеся на такі параметри:

Доступний простір

Кількість вільного простору відіграють важливу роль в виборі типу стола, який вам слід придбати. Чим більше простору, тим більшими можуть бути розміри столу. Якщо у вас невелика кімната або обмежена площа, оберіть модель, що розкладається.

Наміри

Подумайте, для чого ви плануєте використовувати стіл (для роботи, ігор, навчання тощо) та визначте розміри аксесуарів, які плануєте використовувати (принтери, монітори, колонки). Загалом, підійде звичайний стіл, але характер вашої роботи буде диктувати найкращий розмір стола, місця для зберігання та стиль, який відповідатиме вашим потребам.

Потреби

Стіл повинен бути ергономічним та зручним для вашого тіла, тому вам може знадобитися модель більш специфічного розміру. Для визначення індивідуальної висоти стола виміряйте відстань від підлокітника стільця до підлоги. Якщо стілець не має підлокітників, тримайте руки під прямим кутом (паралельно стегнам) та виміряйте відстань від підлоги до нижньої частини ліктя.

Форма

Форма стола – це ваш особистий вибір, але вона також залежить від доступного місця та для чого ви будете його використовувати. Наприклад, немає сенсу купувати великий Г-подібний стіл, якщо у вас маленька квартира або ви плануєте використовувати його лише зрідка.

Стиль

Обравши стіл, який гармонійно поєднується з тематикою інтер’єру, кольоровою палітрою та загальною атмосферою, ви зможете створити привабливе, надихаюче та довершене робоче середовище, яке сприятиме креативному та професійному настрою. Головне правило – для мінімалістичного стилю не варто обирати великий стіл, оскільки він здається занадто великим, та навпаки.

Обираючи стіл для свого робочого простору, ретельне вивчення його розмірів має вирішальне значення для забезпечення оптимального комфорту, функціональності та використання простору. Враховуючи ширину, глибину та висоту стола, ви можете впевнено вибрати ідеальний виріб, який гармонійно впишеться в ваш робочий простір, забезпечивши вам ідеальні умови для продуктивної та комфортної роботи.

 • Ширина (довжина): вимірюється справа наліво, коли ви сідаєте за стіл. Стандартною шириною вважаються 50, 150 та 180 см.
 • Глибина: вимірюється від передньої до задньої сторони. Потрібне значення залежить від необхідного для розміщення вашого обладнання простору. Але не переплутайте ширину та глибину, оскільки ця помилка може призвести до придбання столу неправильного розміру.
 • Висота: вимірюється від основи до верхівки стола, відіграє важливу роль в підтримці вашого комфорту під час роботи. Щоб забезпечити достатній простір для ніг та вільне місце для колін та підлокітників стільця, рекомендується, щоб між нижньою частиною столу та колінами була відстань не менше 30 см.

Типи столів

Письмовий стіл: найпоширеніша модель, яку використовують для багатьох цілей, включаючи письмо, малювання, навчання або роботу. Вони бувають найрізноманітніших стилів та розмірів, та зазвичай виготовляються відповідно до розмірів, необхідних для письма ручкою та папером.

Розміри письмового стола:

 • Ширина – від 120 до 180 см.
 • Глибина – близько 76 см.
 • Висота – від 68 до 76 см.

Комп’ютерний стіл: ці столи використовуються для розміщення клавіатури та монітора, але деякі моделі навіть мають компактну висувну шухляду для клавіатури та миші або навіть підставку для принтера.

Розміри комп’ютерного стола:

 • Ширина – близько 125 см.
 • Глибина – лише близько 60 см.
 • Висота – від 76 см.

Стіл журнальний: це низькі столики, які зазвичай ставлять перед диваном або зоною відпочинку в вітальні. Вони використовуються для зберігання книг, вази з квітами та інших декоративних предметів.

Розміри журнальних столиків:

 • Ширина: коливається від 60 до 120 см.
 • Глибина: від 45 до 75 см.
 • Висота: близько 45-50 см.

Стіл для офісу: вони призначені для забезпечення функціонального робочого простору в офісних приміщеннях. Вони бувають різних форм, підходять для індивідуальної роботи або для спільної роботи.

Розміри офісних столів:

 • Ширина: від 120 до 180 см.
 • Глибина: Зазвичай від 60 до 90 см.
 • Висота: близько 75 см.

Барні столи: високі, вузькі столи, призначені для використання в барах, пабах або інших розважальних закладах. Вони забезпечують невимушений простір для людей, які можуть стояти або сидіти на барних стільцях.

Розміри барних столів:

 • Ширина: коливається від 60 до 90 см.
 • Глибина: від 60 до 75 см.
 • Висота: від 100 до 105 см.

Стіл-трансформер: це інноваційне рішення, яке можна налаштувати для різних цілей. Вони часто мають унікальні механізми для зміни розміру або форми. Розміри таких моделей можуть широко варіюватися залежно від їхнього дизайну та функціональності:

 • Ширина: значно варіюється залежно від можливостей розкладання стола: від компактних розмірів до великих конфігурацій.
 • Глибина: як ширина, глибина залежить від можливостей стола.
 • Висота: столи-трансформери, як правило, відповідають стандартним розмірам висоти для конкретного типу стола, в який вони розкладаються.

Купити стіл в інтернет-магазині altekmebel.com.ua – наповнюйте свій дім сучасними та довговічними меблями, які дають комфорт та стиль

Важливість вибору правильного столу неможливо переоцінити, оскільки одним з головних елементів в вашому будинку. Для покупки такого радимо завітати в магазин фірми Altek Mebel, де досвідчені консультанти допоможуть зробити усвідомлений вибір, який відповідає вашим унікальним потребам та стилю. Онлайн-магазин столів altekmebel.com.ua пропонує широкий асортимент столів різних стилів, розмірів, форм та вартості, гарантуючи, що ви знайдете ідеальний варіант для своїх побажань: тут ви можете купити стіл кухонний, офісний, журнальний, барний, геймерський, стіл лофт, круглий та квадратні столи тощо.

Окрім цього, на сайті ви знайдете безліч цікавих та пізнавальних статей, які допоможуть вам прийняти найкраще рішення та знайти стіл вашої мрії, який ідеально впишеться в інтер’єр вашого дому. Досліджуючи наш сайт, ви відкриєте для себе чимало ідей та порад, які допоможуть вам створити атмосферу, що дійсно відображає вашу індивідуальність та стиль життя.

Дозвольте Альтек Меблі стати вашим надійним партнером у пошуках ідеального столу та чарівного житлового середовища. Разом ми створимо простір, який надихатиме та резонуватиме, залишаючи у вас почуття гордості та задоволення від зробленого вибору.