Понеділок , 04.03.2024

Свято-Миколаївський собор у Кременці повернули у власність держави

Тернопільські поліцейські забезпечили охорону громадського порядку під час виконання судового рішення щодо повернення Свято-Миколаївського собору в Кременці у державну власність.

Кременець, новини Тернопільщини

Про це інформує прес-служба Головного управління Національної поліції у Тернопільській області.

У четвер, 30 листопада, представники державної виконавчої служби прийшли на територію собору для виконання рішення Західного апеляційного господарського суду.

Суд зобов’язав релігійну громаду повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть, що в Кременці, Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Загальна площа 1 756,0 квадратних метрів.

Нагадаємо, термін дії договору про безоплатне користування релігійною громадою УПЦ приміщеннями Миколаївського собору та інших об’єктів, які є державною власністю, закінчився 12 лютого 2023 року.

Незважаючи на судові рішення, священнослужителі УПЦ кілька місяців відмовлялися передати приміщення архітектурної пам’ятки Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику.

На території собору, знаходилося регентське училище. Сьогодні студентів та викладачів перевезли у заздалегідь підготовлені приміщення, де вони зможуть продовжити навчання.

З людьми, які перебували на території святині, спілкувалися поліцейські-психологи, поліція діалогу. Їм усім надали можливість у законному порядку покинути територію храму. Ніхто фізичної сили чи заходів примусів до людей не застосовував, все відбувалося виключно в правовому полі.

Читайте також:
СБУ проводить обшуки у Почаївській лаврі