Понеділок , 04.12.2023

Житель Кременця незаконно відправив за кордон 83 чоловіків призовного віку

Працівники міграційної поліції Тернопільської області викрили жителя Кременця, який заробляв на ухилянтах.

Чоловік впродовж кількох місяців вносив неправдиву інформацію до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки в електронному кабінеті перевізника Системи «Шлях».

Про це у середу, 1 листопада, повідомили у прес-службі поліції Тернопільщини.

Вісімдесят троє осіб незаконно виїхали з України впродовж березня-серпня 2022 року та не повернулися. І ця кількість, кажуть працівники поліції, може бути більшою.

Документували протизаконну діяльність жителя Кременця слідчі, працівники міграційної поліції та кримінального аналізу Головного управління нацполіції Тернопільщини спільно з оперативниками Держприкордонслужби під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

За словами керівника міграційної поліції Олександра Буняка, на момент злочину, працюючи в одній із фінансових установ, він організував “бізнес” на ухилянтах. Чоловік сприяв незаконно перетинати державний кордон України військовозобов’язаним громадянам, які підлягали призову на військову службу під час мобілізації.

Підозрюваний мав доступ до електронних цифрових підписів фізичних осіб-підприємців, які здійснювали міжнародні перевезення, й без їхнього відома вносив дані військовозобов’язаних до інформаційної системи «Шлях».

За свої послуги отримував грошову винагороду. Слідчі встановили, що “бізнесмен” причетний до незаконного переправлення через кордон 86 осіб, з яких 83 не повернулися.

Чоловікові інкримінують сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, усунення перешкод, вчинене з корисливих мотивів повторно, а також у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих) систем, що призвело до підробки інформації під час дії воєнного стану, вчиненому повторно відповідно до ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 332, ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України.

За вчинення даних злочинів під час дії воєнного стану чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до п’ятнадцяти років. Справу слідчі скерували до суду.

Читайте також:
На Тернопільщині оголосили підозру меру, який незаконно роздав 2,5 гектара землі