Четвер , 29.02.2024

Сучасні технології в дії: Ігор Шайхет та Андрій Стріхарський про цифровий світ фінансів

Останні роки свідчать про кардинальні зміни в різних сферах сучасного життя. І бізнес є однією з тих галузей, які найбільш динамічно змінюються.

офіс

Великі корпорації і малі стартапи відчувають вплив технологічного прогресу на їхню діяльність, і ця дія стає неминучою. У цьому контексті бізнес-аналітик Ігор Шайхет та експерт з фінансових технологій Андрій Стріхарський спільно діляться своїми думками та знаннями про використання сучасних технологій у фінансовому бізнесі. їм у цьому допомагає представниця бізнесу Аліса Страхівська.

Ігор Шайхет стверджує, що сучасні технології стали невід’ємною частиною фінансового світу. Цифрова трансформація охопила усі аспекти фінансової діяльності, від онлайн-платежів і мобільного банкінгу до інвестиційних рішень. Найбільший вплив ці технології мають на процеси прийняття рішень та аналізу даних. Сучасні фінансові компанії активно використовують аналітику даних для прогнозування ринкових тенденцій, визначення оптимальних стратегій і зменшення ризиків. Наприклад, за допомогою алгоритмів машинного навчання і штучного інтелекту, фінансові аналітики можуть швидко аналізувати великі обсяги даних та розробляти інвестиційні портфелі, які максимізують прибуток і мінімізують ризики.

офіс

Андрій Стріхарський додає, що діджиталізація бізнес-процесів у фінансовому секторі не обмежується лише аналізом даних. Цифрові рішення допомагають банкам та фінансовим установам максимізувати ефективність обробки кредитних заявок, зменшуючи час на їх розгляд та прийняття рішень. Також цифрові технології дозволяють більш ефективно виконувати процедури “Знай свого клієнта” (KYC), забезпечуючи відповідність всіх нормативів та правил без значних труднощів для клієнтів. Це робить фінансовий сектор більш доступним та зручним.

Як додатковий факт, Аліса Стріхарська зазначила, що сучасні технології дозволяють фінансовим компаніям підвищити рівень кібербезпеки. Оскільки фінансові установи мають справу з великими обсягами конфіденційної інформації та грошовими коштами, безпека є однією з найважливіших складових їхньої діяльності. Сучасні інструменти кіберзахисту, такі як системи виявлення вторгнень (IDS), системи перевірки ідентичності та рішення на основі блокчейн-технологій, допомагають захищати фінансові дані від кібератак та зловмисних дій.

офіс

Крім того, в останні роки на фінансовому ринку зросла популярність криптовалют та блокчейн-технологій. Більше компаній розглядають можливість використання цих інновацій для покращення фінансових послуг та розширення свого бізнесу, – зазначає Ігор Шайхет. Важливим аспектом є регулювання цих технологій і забезпечення їх відповідності законодавству.

У світі фінансів сучасні технології дійсно змінили правила. Вони дозволили компаніям стати більш ефективними, конкурентоспроможними та готовими до викликів сучасного цифрового світу, зауважив Андрій Стріхарський. Ретельне впровадження цих технологій та постійна адаптація до змін стали ключовими факторами успіху у фінансовому бізнесі.