Четвер , 30.05.2024

Оновлення даних для ТЦК за кордоном: чи загрожують чоловікам екстрадиція й призов

Українці, які виїхали за кордон, оновлюють свої військово-облікові дані, щоб зберегти можливість продовжувати закордонні паспорти.

паспортний сервіс

Народний депутат та член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі “Свобода.Live” 17 квітня відповів, чи ризикують чоловіки бути мобілізованими після цього.

Нардеп запевнив, що жодних негативних наслідків для українців, які захочуть оновити свої документи або отримати консульські послуги, не буде.

“Оновлення персональних даних для отримання консульських послуг — це лише засіб, для того, щоб ми розуміли, хто з громадян України, які є військовозобов’язаними, перебувають, тимчасово або постійно проживають за кордоном. Для того, щоб ми, тобто ТЦК не надсилали їм повістки, не витрачали на це час і ресурси”, — підкреслив Веніславський.

Він додав, що також оновлення даних громадянами допоможе Україні уточнити кількість тих, хто виїхав за кордон. Депутат пояснив, що боятися мобілізації через отримання військово-облікових документів не варто.

За його словами, Україна не має механізму повернення чоловіків, якщо вони легально виїхали й не мають кримінальних проваджень. Водночас тих, хто перетнув кордон незаконно, можуть притягнути до відповідальності й запросити їх екстрадицію.

“Але як юрист я можу сказати, що це дуже тривала процедура, і я думаю, що навряд чи це призведе до якогось масового результату повернення громадян до України”, — зазначив Веніславський.

Він запевнив, що оновлення даних не змусить чоловіків повертатись, і повістки їм надсилатися не будуть.

“Ми не маємо механізму вручення повістки за кордоном, тому що це вручають представники ТЦК СП, а за кордоном юрисдикція їхня не поширюється”, — уточнив нардеп.

Читайте також:
Працевлаштування осіб із тимчасовим захистом: скільки українців офіційно працюють за кордоном та у чому складнощі