Неділя , 19.05.2024

У Тернополі водій “Жигулів” попався п’яним поліції і отримав 40800 грн штрафу

Тернопільський міськрайонний суд призначив покарання для водія, який повторно протягом року керував транспортним засобом у стані сп’яніння.

штраф

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 27 вересня 2023 року у місті Тернополі. Ввечері, близько 22:00, на вулиці Торговиця (колишня Живова) патрульні поліцейські зупинили водія автомобіля “ВАЗ 2105” (“Жигулі”).

Під час спілкування та перевірки документів правоохоронці помітили у керманича явні ознаки алкогольного сп’яніння: різкий запах спиртного з рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці.

Від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі водій відмовився в установленому порядку, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Кількома місяцями раніше цей водій уже притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в даному випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 2 ст. 130 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом у стані сп’яніння), а також склали протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судове засідання водій “Жигулів” не з’явився, хоча був належно повідомлений про його дату, час та місце проведення. Тому справу розглянули без присутності особи, яка притягується до відповідальності.

Дослідивши матеріали, міськрайонний суд постановив водія автомобіля “ВАЗ 2105” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а це за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Призначене покарання – штраф у розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.

Читайте також:
Універсальність та ефективність: Переваги всесезонних шин