Субота , 20.07.2024

У Заліщиках водій “Жигулів” за п’яну їзду отримав 15 діб арешту

Заліщицький районний суд призначив покарання для водія, який втретє впродовж року керував автомобілем у стані сп’яніння.

наручники

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 29 листопада 2023 року у селі Добрівляни Заліщицької міської територіальної громади.

Близько 11:45 на вулиці Національного Відродження працівники поліції зупинили водія автомобіля “ВАЗ 21011” (“Жигулі”, “копійка”).

Під час спілкування та перевірки документів правоохоронці помітили у керманича явні ознаки алкогольного сп’яніння: запах спиртного з рота, порушення мови та координації рухів. Від проходження огляду на стан сп’яніння водій на місці зупинки та у медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Кількома місяцями раніше цей водій уже двічі притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в даному випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 3 ст. 130 КУпАП (третє протягом року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів).

А також на нього склали протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судовому засіданні водій “Жигулів” визнав свою провину, розкаявся у вчиненому та просив не накладати на нього штрафу, оскільки він не має відповідних доходів, щоб його сплатити.

Дослідивши матеріали справи, Заліщицький районний суд постановив водія автомобіля “ВАЗ 21011” визнати винним у вчиненні порушень ч. 5 ст. 126 і ч. 3 ст. 130 КУпАП та призначив йому покарання в межах ч. 3 ст. 130 КУПАП у вигляді 15 діб адміністративного арешту з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років.

Санкція ч. 3 ст. 130 КУпАП зараз передбачає основне покарання у вигляді штрафу у розмірі 51000 гривень або адміністративного арешту строком до 15 діб. В даному випадку суд призначив покарання у вигляді адмінарешту.

Читайте також:
У Тернополі водій “Шкоди” за вживання алкоголю після ДТП отримав 34000 грн штрафу