Субота , 20.07.2024

У Тернополі митний брокер отримав 155000 гривень штрафу

Агенту з митного оформлення не вдалося уникнути сплати митних платежів при імпорті товарів.

плитка кераміка

Як повідомили в Управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Тернопільської митниці, постановою Тернопільського апеляційного суду задоволено вимоги апеляційної скарги Тернопільської митниці та визнано винним агента з митного оформлення у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України. 

Відповідно до матеріалів справи, агент з митного оформлення подав до митного оформлення в режимі імпорт декларацію на товар «плитка з кам’яної кераміки…». Під час проведення митного огляду, згенерованого автоматизованою системою управління ризиками,  митники встановили, що відомості про виробника товарів та торгову марку, заявлені у митній декларації, не відповідають фактичним даним.

У зв’язку з виявленими ознаками порушення митних правил, митницею прийнято рішення про порушення справи за статтею 485 Митного кодексу України, а матеріали справи про порушення митних правил надіслано до суду.

Рішення суду першої інстанції про закриття провадження щодо агента з митного оформлення митницею було оскаржено. І, як результат, судом апеляційної інстанції визнано встановленим та доведеним факт протиправних дій агента з митного оформлення, які призвели до не нарахування та відповідно несплати ввізного мита і ПДВ на імпорт. 

Тепер фігуранту доведеться сплатити штраф в розмірі 150 відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 155 775 гривень.

Читайте також:
Буде 25 гривень: оплата за проїзд у громадському транспорті Львова – найвища в Україні