У Тернополі мітингували проти нового законопроекту щодо НАБУ

У середу, 23 липня, в самому серці Тернополя відбулася мирна демонстрація, у якій взяли участь приблизно 300 осіб.

Тернопіль акція

Люди вийшли на вулицю, щоб висловити свою незгоду з новим законом, який стосується діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Протест розпочався о 17:00 поблизу приміщення Тернопільської обласної військової адміністрації. Учасники тримали в руках плакати з написами: «Влада належить громадянам», «Я такого не обирав», «Незалежність під загрозою», «12414 — символ зради», а також «Вето 12414 — негайно!».

Протестувальники вигукували гасла: «12414 — це загроза для держави», «НАБУ повинно залишитися незалежним». Вони також закликали автомобілістів підтримати їх акцію звуковими сигналами.

Подібні виступи відбулися 23 липня й у інших регіонах України.

Нагадаємо, напередодні, 22 липня, парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт №12414. На думку правозахисників та представників громадськості, документ може підірвати незалежність ключових антикорупційних органів. За ухвалення закону проголосували 263 народні депутати, серед яких — семеро з Тернопільщини. У той же день президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Читайте також:
У Києві, Львові та інших містах розпочались акції проти законопроєкту щодо НАБУ та САП